Linux

 

S Linuxem pracuji už od roku 2004, tedy 19 let. Za tu dobu jsem získal mnoho teoretických i praktických zkušeností díky výborné komunitě okolo GNU/Linuxu. Jsem mnoho let (cca od r. 2010) moderátorem fóra na Ubuntu.cz a snažím se pomáhat svými znalostmi a zkušenostmi nováčkům v oblasti Linuxu.

Založil jsem a několik let provozoval e-shop LinuxMarket. LinuxMarket se začal připravovat v březnu a dubnu roku 2012 a oficiální provoz zahájil v říjnu 2012. Začínali jsme s nabídkou několika hrnků, korbelů, triček a instalačních médií. Postupně jsme přidávali další a další produkty, a to většinou na přání našich zákazníků. V současné době jsou v nabídce již stovky položek, včetně různých variant (barvy, loga, střihy…). I přes to, že jde o velice specifický e-shop určený pro úzkou skupinu linuxových nadšenců, získal již přes dva tisíce spokojených zákazníků a srovnávač Heuréka e-shopu udělil hodnocení Ověřeno zákazníky! Eshop jsem po několika letech předal Lukášovi Jelínkovi (fa AIKEN s.r.o.), bývalému šéfredaktorovi LinuxEXPRESu.

Linux běžně používám na všechny činnosti/práce na počítači a to jak doma, tak i v zaměstnání.

Rád pomůžu při instalaci a zaškolení jakékoliv distribuce GNU/Linuxu. Největší zkušenosti mám s těmito distribucemi:

  • Debian
  • Ubuntu
  • Fedora
  • Linux Mint
  • ElementaryOS

Velkou výhodou Linuxu je mimo jiné několik hlavních desktopových manažerů – GNOME, KDE, XFCE, Cinnamon atd. (já osobně preferuji GNOME…). Díky tomu si můžete, narozdíl od proprietálních operačních systémů, upravit svůj vlastní desktop podle vkusu, funkčnosti, přehlednosti a ergonomie (u proprietálních systémů si můžete nastavit jen pozadí a barvu…nic víc!).

Podívejte se na ukázky mých různých desktopů:

error: Obsah je chráněný!