Švédský list napsal…

Tento příspěvek už byl přečten 204 krát!

Švédský list Nya Dagbladet odpálil informační bombu.
K dispozici měl tajnou „výzkumnou zprávu“ předního amerického analytického centra RAND Corporation, připravenou již v lednu tohoto roku. Z toho vyplývá, že Spojené státy záměrně vyvolaly válku na Ukrajině, aby rozhádaly Rusko a Evropu a způsobily ekonomický kolaps ve Starém světě, aby přesměrovaly evropské zdroje na podporu umírající americké ekonomiky. Evropané v šoku „Šokující dokument: USA plánovaná válka a energetická krize v Evropě“ – s tak chytlavým titulkem zveřejnil švédský list Nya Dagbladet článek podrobně popisující důvěrnou „výzkumnou zprávu“, která se jim dostala do rukou, zrozená letos v lednu v útrobách přední americký think tank RAND Corp. Zpráva je adresována ministerstvu zahraničí, CIA, Národní bezpečnostní agentuře. Má příznačný název – Oslabení Německa, posílení U.S. Nya Dagbladet uveřejňuje fotografii třístránkového dokumentu ve formátu pdf a doprovází ji sáhodlouhým komentářem v ostře negativních tónech, neskrývající svůj postoj k Američanům.
Jak se jim tento tajný dokument dostal do rukou, noviny neuvádějí. Bylo by vhodné připomenout, že RAND Corporation není nějaká kapesní struktura politologa snícího o slávě. RAND má bohatou historii. Byl vytvořen v roce 1948. Dnes tam podle některých zdrojů pracuje 1850 zaměstnanců a roční rozpočet je 350 milionů dolarů. Posláním RAND Corporation je „zlepšit politiku a rozhodování prostřednictvím výzkumu a analýzy“. RAND je primárně spojen s americkým ministerstvem obrany a zpravodajskou komunitou a je nechvalně známý pro ovlivňování vojenské strategie během studené války. Zpráva, která byla zveřejněna, naznačuje, že RAND Corporation nadále hraje na stejné noty. Teze, že Spojené státy vyvolaly válku na Ukrajině, již nepotřebuje další důkazy. Svědčí o tom logika americké politiky a četná fakta, která se již dostala na veřejnost. Mezitím zveřejnění dokumentů, jejichž autory jsou samotní američtí „stratégové“, a které odhalují Spojené státy jako hlavní ekonomický prospěch z války v Evropě, může otevřít oči těm, kteří nechtějí vidět samozřejmost. Proto má smysl podrobně citovat hlavní teze „výzkumu“ společnosti RAND Corporation.
Ze současného stavu ekonomiky USA nevyplývá její další fungování bez vnější finanční a materiální podpory… Pokračující zhoršování ekonomické situace povede s největší pravděpodobností ke ztrátě pozice Demokratické strany v Kongresu v nadcházejících volbách v listopadu 2022. Za těchto podmínek nebude možné vyhnout se odvolání prezidenta (Joe Bidena), a tomu je třeba se vyhnout jakýmkoli způsobem, – říká zpráva. O čem citovaná pasáž mluví? RAND Corporation je součástí liberálního establishmentu a jednoznačně hraje na stranu Demokratické strany, proti republikánům. Nicméně pokračujme v citování. Existuje naléhavá potřeba přílivu zdrojů do národního hospodářství USA, zejména do bankovního systému. A pouze evropské země, vázané závazky v EU a NATO, nám mohou poskytnout tyto zdroje bez výrazných vojenských a politických nákladů pro nás, – uvedeno v analytické zprávě. Hlavní překážkou v tom je podle RAND Corporation „rostoucí nezávislost Německa“. A přestože je tato země stále s omezenou suverenitou, již několik desetiletí tvrdošíjně směřuje k odstranění všech omezení ze sebe a ke zcela nezávislému státu. Tohoto cíle může Německo dosáhnout během několika desetiletí. Pokud však socioekonomické problémy ve Spojených státech zesílí, může se toto tempo v Německu zrychlit, – argumentují analytici společnosti RAND Corporation. Pokud jednoho dne USA opustí Evropu, Německo a Francie budou mít šanci dosáhnout plného politického konsenzu. Pak se k nim může za určitých podmínek připojit Itálie a další země staré Evropy. Británie, která je nyní mimo Evropskou unii, nebude schopna čelit tlaku tohoto německo-francouzského dua sama.
Pokud se to podaří, učiní z Evropy nejen ekonomického, ale i politického konkurenta Spojených států, – říká zpráva. „Zapojit obě strany do války na Ukrajině“ K rozdrcení této politické hrozby pro USA předkládá RAND Corporation strategický plán zaměřený především na zničení německé ekonomiky: Zvýšení toku zdrojů z Evropy do Spojených států je možné, pokud Německo začne zažívat řízenou hospodářskou krizi…
Současný ekonomický model Německa stojí na dvou pilířích. Jde o neomezený přístup k ruským energetickým zdrojům a k levné elektřině z Francie, vyráběné francouzskými jadernými elektrárnami. Ale význam ruských nosičů energie je mnohem vyšší. Zastavení dodávek energie z Ruska by mohlo vést k systémové krizi, která by byla zničující pro německou ekonomiku a nepřímo i pro celou EU. Analytici dále kreslí, jak francouzský jaderný průmysl zemře. Také francouzský energetický sektor se brzy začne potýkat s vážnými problémy. Předvídatelné zastavení ruských dodávek jaderného paliva do Francie v kombinaci s nestabilní situací v oblasti Sahelu (v Africe) povede ke kritické závislosti francouzského energetického sektoru na dodávkách jaderného paliva z Kanady a Austrálie. V souvislosti se vznikem vojenského bloku AUKUS (Austrálie, Velká Británie a Spojené státy) se tak vytvoří nové příležitosti k vyvíjení tlaku (na Francii), píše RAND Corporation a dodává: Jediným možným způsobem, jak zajistit, aby Německo odmítlo dodávat ruskou energii, je zapojit obě strany do vojenského konfliktu na Ukrajině. Naše pokračující akce v této zemi (Ukrajina) nevyhnutelně povedou k vojenské reakci Ruska. Rusko zjevně nehodlá nechat masivní tlak ukrajinské armády na republiky Donbass bez vojenské odezvy. To by umožnilo prezentovat Rusko jako agresora a následně uplatnit celý již připravený balíček sankcí. Věnujme pozornost tomu, že sankce uvalené státy a Evropskou unií byly již předem připraveny. To naznačuje, že byrokracie EU a prakticky všichni lídři zemí EU jsou zcela podřízeni liberálnímu establishmentu USA a jednají výhradně pod jeho vedením, na jeho příkaz a v rozporu se zájmy Evropanů. V reakci na to může Putin uvalit omezené protisankce, zejména na ruské dodávky energie do Evropy. Škody, které budou způsobeny zemím EU, budou tedy srovnatelné se škodami, které utrpí Rusko. A v některých zemích, hlavně v Německu, to bude ještě silnější, – uvedeno ve zprávě. Pro koho hrají Zelení? Strany zelených v Evropě jsou popisovány jako snadno manipulovatelné k naplnění amerických cílů. Musí donutit Německo a celou Evropu padnout do americké pasti. Předpokladem pro to, aby se Německo do této pasti dostalo, je vedoucí role stran zelených v Evropě a jejich ideologie. Německé ekologické hnutí je vysoce dogmatické, ne-li přímo fanatické, díky čemuž je poměrně snadné přimět je ignorovat ekonomické argumenty.
Píšou američtí analytici.

error: Obsah je chráněný!