Česká vláda lže!

Tento příspěvek už byl přečten 198 krát!

Nepředstavitelné! 475 EUR má stát do letošních vánoc 1MWh plynu! 1476 EUR má stát do letošních vánoc 1MWh elektřiny! Ceny mají vzrůst oproti rekordu tohoto týdne (graf) o dalších 50%! 

Češi tak budou muset za elektřinu a plyn zaplatit celkem 3,75 bilionu korun! (Údaje na odkaze jsou v naší analýze přepočteny na nové ceny, které budou platit o vánocích!) Státní rozpočet Česka přitom má hodnotu pouhých 2 biliony korun, a veškerá hodnota vší práce všech Čechů a všech firem podnikajících v Česku má hodnotu pouhých 6 bilionů korun. To znamená, že 62% veškerého výdělku celého Česka by se muselo zaplatit jen za plyn a elektřinu!

366 tisíc vychází platba na jednoho občana. A 1 milion 464 tisíc na čtyřčlennou rodinu! Samozřejmě, že část z těchto peněz zaplatí firmy a úřady, ale i tak jde o naprosto děsivé údaje! Česká vláda se definitivně zbláznila a Brusel definitivně zešílel!

Česká vláda chce na pomoc s drahými energiemi vyčlenit 40 miliard korun! Když odečteme tuto vládní pomoc od ceny energií, které musí zaplatit celé Česko: 3,75 bilionu mínus 40 miliard dostaneme 3,71 bilionu korun! Tak tomu říkám pomoc! Vláda zřejmě vůbec netuší, co se děje!

Celé cenové šílenství si v dnešním díle podrobně rozebereme!

Maličkosti na rozehřátí:

Dmitrij Medveděv včera oznámil, že Evropa bude do vánoc platit 5000 EUR za 1000 kubíků plynu! (475 EUR za MWh) A má to dobře spočítané. 1000 kubíků plynu stálo ještě v létě 2020 150 EUR. Minulý týden už 23krát více – 3500 EUR! A do konce roku má 1000 kubíků plynu stát 5000 EUR!  Tedy 33krát více! 

Norsko včera oznámilo, že za vysoké ceny plynu může Brusel! (Ne tedy Putin, jak tvrdí média)

Tento týden se Brusel kvůli rekordním cenám plynu obrátil na Norsko a požádal jeho vládu o zvýšení dodávek plynu do Evropy, a o  snížení ceny dodávaného plynu. Norská odpověď Brusel zaskočila!  Norský ministr energetiky Terje Aasland odpověděl, že nepřipadá v úvahu, aby Norsko dodávalo EU levnější plyn. Podle vyjádření Terje Aaslanda může za současnou vysokou cenu plynu Brusel, tím že před pár lety odmítl podepsat s Norskem dlouhodobé smlouvy na dodávky norského plynu do Evropy za dlouhodobě vyjednanou a oboustranně výhodnou cenu, a že místo dlouhodobých smluv povolil dodávky plynu do Evropy pouze na základě tzv.  “spotových cen”. Spotové ceny se vytváří na tzv. Holandské burze plynu, a Lipské burze elektřiny! Podle norské vlády, tak Bruselu nezbývá, než aby nyní akceptoval dodávky norského plynu za vysoké burzovní “spotové ceny”, a to proto, že si Brusel v minulosti  tento mechanismus tvorby cen prosadil. ( Norsko, stejně jako Rusko muselo v minulosti přejít na tzv. “spotové ceny”, dodávaného plynu)

Závěr první – Protože Brusel v minulosti prosadil místo dlouhodobých obchodních smluv na dodávky plynu do Evropy, tzv. spotové burzovní ceny, je viníkem současného zdražování plynu i elektřiny Brusel. Brusel a jeho úředníci by tedy měli Česku a dalším zemím zaplatit škodu, kterou způsobili prosazením spotových cen místo dlouhodobých smluv a cen. Zodpovědné osoby by také okamžitě měly být zbaveny úřadů a tučných bruselských prebend! Stejně tak by se mělo postupovat proti českým úředníkům a politikům, kteří v minulosti, na rozdíl od Maďarska, na tento způsob tvorby cen přistoupili, a Česko k němu zavázali. A kteří povolili státní firmě ČEZ, aby prodala českou elektřinu na 3 roky dopředu! )

Norsko zároveň v odpovědi Bruselu oznámilo, že ani nemůže zvýšit dodávky plynu. Naopak, že je musí snížit. Norské těžební pole Troll a technické zařízení pro přepravu plynu do Evropy Kollsnes jsou dočasně na pár týdnů mimo provoz v důsledku údržby

[Článek je zkrácený, celá verze viz zdroj: michalapetr]

error: Obsah je chráněný!