Tento příspěvek už byl přečten 337 krát!
Britský guvernér „Nudge Unit“ spolupracuje s bankami na implementaci systému sociálního kreditu maskovaného jako „Carbon Guilt Trip Tracker“
OD THE EXPOSÉ ON 8. LISTOPADU 2022
ZDROJ: HTTPS://EXPOSE-NEWS.COM/2022/11/08/NUDGE-SOCIAL-CREDIT-CARBON-GUILT-TRIP/
Představte si, že jste právě natankovali na čerpací stanici a na telefonu vám přijde zpráva: „Věděli jste, že tento nákup odpovídá více než 200 kg uhlíku? Kdybyste více využívali MHD, ušetřili byste přes polovinu.“
Toto je služba, kterou Cogo , platforma pro dopad uhlíku, poskytuje pro mobilní bankovní aplikace, jako je NatWest , s cílem informovat a měnit chování.
A spolupracují s notoricky známým komunistickým týmem Behavioral Insight Team profesorky Susan Michieové , který byl zodpovědný za propagandu a lži publikované a chrlené na denní bázi během pandemie Covid-19 s cílem zmanipulovat vás, abyste se vzdali svých svobod a práv, aniž by boj.
Cogo je produkt pro řízení uhlíkové stopy, který pomáhá jednotlivcům a firmám měřit, snižovat a kompenzovat jejich dopad na klima. Má výkonný algoritmus, který dokáže vypočítat emise uhlíku ze všech transakcí na účtu.
Posláním společnosti Coga je „Podporovat stovky milionů jednotlivců a podniků po celém světě, aby si byli více vědomi dopadu svých výdajů na lidi a planetu“.
Prostřednictvím produktů bankovních aplikací mohou podniky a spotřebitelé sledovat své individuální emise uhlíku.
Coga se spojila s předními bankami, aby převedli své zákazníky na nízkouhlíkovou ekonomiku, včetně: Natwest , RBS , Coutts , Westpac, Commonwealth Bank , ING, Ulster Bank, TSB, Mastercard , Satander , The Cumberland , Kiwibank a OTP Bank.
Do těchto bankovních aplikací jsou zabudovány sledovače uhlíkové stopy. Například NatWest analyzuje vaše měsíční transakce a přiřazuje je k jejich oborovým kategoriím (potraviny, energie, doprava). Uhlíková stopa se pak vypočítá vynásobením množství transakcí emisními faktory.
Pokud tedy utratíte 15 liber za šaty u průměrného maloobchodního prodejce, je to 16 kg CO2. Stejných 15 liber utracených za šaty z charitativního obchodu by mohlo mít nižší stopu kolem 4 kg CO2.
Nyní britský tým Behavioral Insights Team , také známý jako The Nudge Unit, který byl během pandemie covid hojný tím, že použil psychologickou a behaviorální programovací válku proti lidem ve Spojeném království, se spojil s Cogo , aby „prozkoumali, jak by banky měly přistupovat ke svým zákazníkům . být zelený.“
Podle jednotky Nudge by banky měly využívat své „bohatství dat“ k poskytování „uhlíkové zpětné vazby“ o transakcích a zavádět odměny a pobídky ve stylu sociálního kreditu, aby podpořily „udržitelné chování“.
Cílem je posouvat vás k čisté nulové budoucnosti pomocí výzev k dopadu uhlíku v rámci transakcí aplikací, které odrážejí emise generované vaší transakcí. Tyto zprávy by byly doručeny ve správný okamžik, tj. v místě nákupu.
Tyto výstrahy se nazývají uhlíková zpětná vazba.
Jde o přechod na nízkouhlíkovou ekonomiku, kde vlastníte méně, více znovu používáte a jíte hmyz. Myšlenka je taková, že byste byli motivováni udělat správnou věc pro záchranu planety.
Například tým BI navrhl exkluzivní bankovní kartu – banka vám nabízí speciální zelenou bankovní kartu, pokud je uhlíková stopa vašich transakcí pod určitou hranicí. Tato karta vás opravňuje k výhodám a exkluzivním slevám ve vybraných obchodech.
Klasická mrkev a tyčinka.
Můžete také obdržet upozornění, která vás povzbudí, abyste zvážili nákup použitých produktů nebo opravu svých produktů. Tato upozornění mohou nabízet záruky, že dostanete peníze zpět za vadné zboží.
Jde o posun k cirkulární ekonomice, kde nebudete nic vlastnit a budete šťastní.
Tým BI uvedl, že banky mají licenci k činnosti, pokud jde o zavádění uhlíkové zpětné vazby u transakcí. A aby se chopili této příležitosti, jednotka Nudge doporučuje, aby „Banky by měly pobízet zákazníky, aby přijali udržitelná opatření, která jsou lidé nejochotnější.“
Další společnost s názvem ecolytiq také prosazuje sledování uhlíku. Banky jako Rabobank a Tatra Banka se spojily s ecolytiq, aby do svých aplikací integrovaly sledování uhlíku, zatímco Tatra Banka zavedla systém, který odměňuje udržitelný nákup.
Díky odměnám a možným sankcím je snížení uhlíku ESG o změně našich nákupních a cestovních návyků změnou našeho chování.
Každá země má uhlíkovou kvótu a nebude to dlouho trvat, než každá obdrží vlastní přizpůsobenou uhlíkovou kvótu .
Mnoho platforem, nejen finančních institucí, implementuje sledovače uhlíkové stopy. Začátkem tohoto roku v Davosu na Světovém ekonomickém fóru řekl Michael Evans, prezident Alibaba Group:
„Prostřednictvím technologie vyvíjíme pro spotřebitele možnost měřit svou vlastní uhlíkovou stopu […] To je místo, kde cestují, jak cestují, co jedí, co konzumují na platformě.“
J. Michael Evans, prezident Alibaba Group, WEF 2022.
Nezapomínejme, že Světové ekonomické fórum zveřejnilo v září článek s názvem „Můj uhlík“: Přístup k inkluzivním a udržitelným městům , kde uvedli, že COVID-19 je testem společenské odpovědnosti a že musíme monitorovat naše vlastní úrovně uhlíku.
Dokonce i norský řetězec supermarketů E-Grocer Oda nyní poskytuje svým zákazníkům potvrzení o klimatu, aby je povzbudil k nákupu správných věcí.
Také ve francouzském článku nazvaném „Soukromá letadla, doprava, vytápění, jídlo… Co kdybychom zavedli „uhlíkovou kartu“? Uvedli následující příklad: „Jeďte soukromým letadlem do Hendaye, naplánujte si výlet do New Yorku, natankujte si auto na čerpací stanici nebo si kupte hovězí steak v supermarketu… Co když zítra každý z těchto spotřebovávacích CO2 akce byly omezeny přidělením určité uhlíkové kvóty pro každého občana, která se má použít?
Pokud se na to nyní banky připravují, jaké to bude, až budou zavedeny sledovatelné a programovatelné digitální měny centrálních bank? Jednoduše, pokud jste vyčerpali svou uhlíkovou kvótu, nemůžete si tento produkt koupit.
CBDC dá elitám kontrolu nad tím, co můžete vlastnit a co ne.
Mezitím Nizozemci již hovoří o změně svých zákonů tak, aby monitorovaly všechny transakce nad 100 eur, případně aby hlídaly čistou nulovou shodu.
A právě minulý měsíc jsme měli bývalého zástupce guvernéra Čínské lidové banky, který vychvaloval přístup podobný komunistické Číně k CBDC. Řekl:
„Naprogramováním CBDC lze peníze přesně zacílit na to, jaký druh lidí může vlastnit a k jakému způsobu použití lze tyto peníze použít“ — Bo Li, MMF, říjen 2022
Také existuje nový režim pro obyvatele Warwickshire v Anglii. Díky tomu mohou získávat odměny a vyhrávat ceny za sledování jejich aktivního a udržitelného cestování po celém okrese.
Naše společnost je pomalu náměsíčná směrem k osobním uhlíkovým povolenkám a masovému sociálnímu pošťuchování, s největší pravděpodobností spojené s CBDC.
Jinými slovy, abychom dekarbonizovali Západ, směřujeme k systému čistého nulového sociálního kreditu založeného na udržitelném chování.
Nakonec nechtějí, abyste opustili svůj dům, a nechtějí, abyste cestovali, protože jste uhlíková stopa, kterou chtějí odstranit.
Tolik celý článek… Níže je komentář pana Rostislava Čuby:
Tohle jsem v podstatě pochopil ve chvíli, když jsem si poprvé přečetl závěr klimatické konference OSN v Paříži o uhlíkové neutralitě do Roku 2050.
Všechny státy se začaly předhánět, jak a o kolik sníží CO2 ve své zemi. Dokonce téměř všichni si dali závazek vyšší než konference v Paříži doporučila.
Jak šly mé myšlenky?
Vysadit 1 milion stromů, jak se zavázala např. ČR nebude stačit, následně si státy uvědomí, že tyto závazky nebudou schopny dosáhnout a převedou tuto zodpovědnost zákonem na podniky. Ty budou muset být uhlíkově neutrální, jinak budou vystavěny sankcím, sankce sníží jejich rentabilitu. To vyústí v tlak a celý řetězec se posune na občana.
Občan dostane limit uhlíkové stopy a bude muset splnit svoji uhlíkovou neutralitu.
Znamená to, že přijdete do restaurace, otevřete jídelní lístek a tam bude.
Hovězí steak………. 300 Kč a 500 jednotek CO2
Vepřový steak …….. 200 Kč a 250 jednotek CO2
Kuřecí steak……….. 100 Kč a 100 jednotek CO2
Brouci ……………….. 50 Kč a 0 jednotek CO2
Vy si pomyslíte, chuť i peníze mám na hovězí steak, ale chci jet o víkendu s rodinou na výlet do Krkonoš a můj kredit už mi to nedovolí, proto si dám kuřecí :-)))
Všimněte si ten detail, nenápadně ustoupíme od peněz, které jsou symbolem staré doby a přejdeme k ovládání lidí jiným prostředkem.
Chci podotknout, že jsem odpůrce globální digitální měny, jsem příznivcem lokální digitální měny. Měna je v podstatě technologie výběru daní a NE ovládacím prostředkem lidí, jak někteří chápou.
Digitální měny nám můžou přinést nové služby, které nám ulehčí život. Kdysi se jezdilo jen na koni, potom přišel vlak, auto a letadlo. Netvrďte mi, že by někdo v současnosti chtěl, aby byl většinovým dopravním prostředkem kůň.
Každá technologie je na začátku pozitivní až následně začne být negativní a je na nás, komu ji dovolíme zneužít.
Letadlo nás naučilo cestovat na velké vzdálenosti v pohodlí, objevovat rozmanitost světa, ale taky negativní úhel, můžete vozit bomby na velké vzdálenosti a zabíjet lidi! Budeme tedy hlasovat pro zrušení a odmítnutí letadel?
Co tak nákladní auta? Vozí munici do války, ok zrušme nákladní auta, ale zapomeňme na zboží v obchodech, taky výrobky které mnozí vyrábíme se nedostanou ke spotřebiteli. Příkladů je mnoho.
Digitální měna musí mít jednoduché pravidlo, pokud se vytvoří restrikce nebo sankce na jediného účastníka, musí platit okamžitě na všechny!
Po tomto pravidle nikdo žádné restrikce neudělá. Zničil by tím legitimitu celé měny. Měna musí být lokální, jinak předáme výběr daní mimo naši kontrolu. V takovém případě budeme čekat na naše daně, budeme čekat jak dnes na dotace z Bruselu, jestli nám někdo něco pošle zpět.
Pokud chceme řídit náš stát, nesmíme tohle pustit z rukou. Pokud se pravomoc výběru daní předá mimo náš stát ( region ), vláda státu bude k ničemu. Nyní se napříč Evropou snaží přesvědčit obyvatele, že vlády nezvládají své funkce, proto se řízení státu bude muset přesunout na korporace, které tento veřejný nepořádek nedovolí. No to určitě 🙂
Pokud někdo říká, že digitální měnu odmítá, protože může být vypnut ze systému, ať se podívá, jak vypnuli a to i bez digitální měny řidiče kamiónů v Kanadě.
Existují dva příklady,
PayPal, který vytvořil restrikci podle toho jaký byl názor na covid a zrušili některým lidem účet. Vedlo to ke ztrátě legitimity, odešlo spontálně 50% účastníků a akcie se propadly. Začala panika a začali vracet účty, ale již počítají jen ztráty. Druhý příklad, myslím, že v Nigérii zavedli globalisti digitální měnu, tak aby ji otestovali. Výsledek je, že s navázaným sociálním kreditem, ji nikdo nechce používat :-))) nezvládli legitimitu a celý projekt je fiasko. Digitální měna je téma na celý článek, má své nesporné výhody, například v řešení potravinové bezpečnosti, výběru a distribuci daní atd…
Má i svá negativa, o kterých mluví populace, ale taky skupiny globálního charakteru, kteří tuto měnu chtějí vlastnit a ovládat občany. Ano tuhle větev musíme rázně odmítnou a nedat jim legitimitu, bez ní nebudou mít nic.
Zároveň jak jste asi pochopili jsem odpůrce ovládání lidí pomocí CO2. Jsem pro měnu, nikoli CO2 kredit.
CO2 je hovadina na kterou nemá člověk žádný vliv!!!
Jestliže má někdo jiný názor, tak ať mi vysvětlí, jaký vliv měl člověk na CO2 před 100 tis. nebo 200 tis. lety. Sledujte na grafu modrou linku. Jedná se o časový údaj CO2 po dobu 420 tis. let. Růst a pokles se střídají v pravidelných intervalech. Současné období je nalevo. Média nám ukazují jen takzvanou polopravdu v časovém úseku cca jeden až dva tisíce let. Potom ano CO2 roste! Když budete sledovat červenou křivku v grafu, tak dostanete odpověď na oteplování planety vlivem člověka 🙂