Hysterie.Idnes.cz – pokračování…

Tento příspěvek už byl přečten 115 krát!

Zdravotnické stanné právo se panu Babišovi s panem Blatným velmi líbí. A tak se média vlastněná holdingem Agrofert musí snažit vytvořit dojem, že už už dochází ke stack overflow v českém zdravotnictví. Ti z vás, kdo ještě nebyli na žádné JIPce, měli byste rychle spěchat do špitálu, protože postele nebudou a pak už vás čekají jen Flégrovy mrazáky. Tak si pospěšte a honem si běžte lehnout do nemocnice.

Zpráva přišla, jako blesk z čistého nebe. Ještě včera to vypadalo, že postele v nemocnici se začaly uvolňovat a počet volných lůžek dedikovaných k léčbě COVID-19 se dokonce zvýšil o 3%. Ale pak jsme podle hysterie.idnes.cz z nějakého důvodu už nebyli ve válce s Eurásií ale s Eastasií a všechno začalo být hnědým nahoru.

Pokochejme se, jak to vypadalo s počtem hospitalizovaných podle novinářských hysteriků včera večer (18. 2. 2021). Infografika obsahuje mimo jiné i počet obsazených nemocničních lůžek

Vidíme, že situace má tendenci ke zlepšení, přičemž se díky počtu vyléčených právě uvolnilo 3% lůžek.

Zde se pokochejme, jak vypadá situace dnes (19. 2.):

Ale odkudpak se novinářům z Agrofertu najednou vzalo těch 227 lidí, kteří měli být údajně hospitalizováni dne 17. 2., když ještě v 8 večer jich bylo 6 195, zatímco den následující to bylo 6 442? To se nedá vysvětlit ani tím, že by mezitímně novináři získali nové informace. Čili to bude zřejmě aplikací nejrůznějších epidemiologických mičurinských konstant. Je jen otázka, zda to ty prolhané vonuce vylaborovaly na rozkaz svých šéfů sami nebo zda to opsali z webu Ministerstva pravdy … tedy pardon … zdravotnictví. I tak ovšem je situace méně hnědým nahoru, než byla 16. 2. 2021, kdy ještě potřeba hystericky dramatizovat situaci ve zdravotnických zařízeních nebyla pro majitele onoho média tak iminentně naléhavá, neboť dne 16. 2. Bylo hospitalizováno 6 382 pacientů, kdežto dnes je to jen 6 343.

Takže ze kterých nemičurinských statistik čerpá ředitel nemocnice ve Slaném, pan MUDr. Votoček? To se nedozvíme. Z jeho emotivního a hysterického narativu se dozvíme, že:

  • Systém přerozdělení“ pacientů zkolaboval
  • „Jeho“ nemocnice není zatím naplněna úplně ze sta procent, avšak ve chvíli, kdy to nastane, bude to řešit například přistýlkami.
  • „A nebude to vůbec příjemné pro veřejnost, politiky, ale nejméně to bude příjemné právě pro zdravotníky, kteří budou muset dělat bolestivá a zraňující rozhodnutí,“ dodává.

Hm. No to je hezké. Zejména v souvislosti s tím, jak pan ředitel popisuje situaci v nemocnici ještě o 5 dní dříve. Člověk by řekl, že samá pozitiva, a najednou tohle? To, že systém přerozdělení zkolaboval, je moc dobře. Lidé jako Votoček už svoji odpovědnost za regionální pacienty nebudou moci přehazovat na jiné. Ostatně kolik pacientů mu někdo odmítl převzít? Jednoho? Dva? To se nedozvíme. Každopádně pan ředitel tedy bude muset slézt se svojí ředitelské sesle, projít oddělení a podívat se, koho by mohli propustit domů, krizově reprofilizovat lůžka a začít trochu makat. To je ostatně jeho povinnost. Pan ředitel tvrdí, že „nemohou vyčlenit další COVIDová oddělení“. Ale pročpak? Elektivní hospitalizace mají stejně zakázané, tak aspoň bude mít co dělat. Pan ředitel dále tvrdí, že „sice sice nemocnice není zaplněna ze 100%, ale situace se rapidně zhoršuje“. Opravdu? Prezentoval pan ředitel snad nějaká konkrétní čísla? Kolik mají lůžek celkově, kolik mají lůžek COVID, proč nemohou lůžka reprofilizovat, jaký je gradient naplňování nebo uvolňování lůžek? Ó nikoli. Takové ověřitelné konkrétnosti se z jeho projevu nedozvíme, protože to by možná mohlo někomu dojít, že je to jen obyčejná bouda.

Nemocnice Slaný je údajně zadlužená. Dokonce se objevily neověřené zprávy přes sestry, které pracují jak ve Slaném tak v Motole, že nemocnice Slaný se údajně pokusila účelové státní dotace na odměny personálu za COVID použít na sanaci dluhu nemocnice (nebo to byla nemocnice Kladno? Informovaní čtenáři, nechť mě opraví). Jestli je to pravda, tak pan ředitel pouze sklízí, co zasel.

Osobně mám za to, že povinnost zajistit zdravotní péči v době pandemie má Všeobecná zdravotní pojišťovna. Ta však evidentně nedělá nic. Na to ale má občan mastičku, sice ne obzvlášť účinnou, ale zkusit se to může.

[autor: Challenger, web: D-FENS]

PS: Challenger dále vysvětluje…21.2.2021 v 9:31

ACE receptor je dost důležitou metabolickou entitou. Konvertuje antiotenzin 1 na antiotenzin 2, což je jeden z hlavních regulačních systémů krevního tlaku, je cílem celé skupiny léků na krevní tlak (ACE inhibitory). Spekulovalo se seriózně za začátku strašlivé pandémie, zda ti, kdož ACE inhibitory užívají, jsou více ohroženi těžkým průběhem nemoci. To se nepotvrdilo (právě kvůli rozdílům v genetice).

Na výzkumu genetických polymorfismů v ACE formou asociačních studií jsem v devadesátkách participoval, než jsem dostal nabídku do klinické medicíny, což jsem akceptoval, protože jsem nechtěl být chudý.

Zjistit, jak je na tom člověk s ACE2 receptorem je celkem netriviální – v prvé řadě je vhodné prostudovat literaturu zjistit, které varianty ACE2 jsou náchylnější k poškození plic při SARS-nCoV-2. Tam je odkaz na položku v genomické databázi a proteomické databázi.

Pak tu položku musíte prostudovat.
Jejich souhrn si můžeme najít kupříkladu zde:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/guide/domains-structures/
a jejich genetický podklad
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/guide/genomes-maps/

Pokud budete mít stažené sekvence genomu, které jsou kódují náchylnější varianty ACE2, můžete se nechat otestovat pomocí PCR. Poněvadž si budete muset sestavit vlastní kit, bude to poměrně drahé, tak za 100 000 nákladů by se to podle mě pořídit dalo, dneska už to dělá každej jouda. Objednat si chemikálie, nechat si nasyntetizovat primery a potom se nechat otestovat.

Výrazně by se to zlevnilo, kdybyste to prodal více lidem, ovšem v momentě, kdy začnete někoho na něco takového testovat komerčně, budete mít problém se státem, neboť vám do toho začnou házet vidle, že vše je „neschválené“.
Než vyřídíte všechny papíry, bude po pandémii, takže podnikatelský záměr není viabilní, ledaže byste byl papaláš jako Prymula a měl všechny ty úředníky na telefonu, ale tam zase není potřeba složitě podnikat a podstupovat riziko, když to s Prymulovými konexemi jde mnohem jednodušeji.

Co se týče Vámi poskytnutého odkazu, monoklonální protilátky obecně mají řadu nežádoucích účinků, avšak v léčbě se užívají. Že by někdo blokoval životně důležitý receptor MAB, jsem ještě neviděl. Vámi poskytnutý odkaz je na MAB, která je určena nikoli na léčbu ale na laboratorní diagnostiku.

error: Obsah je chráněný!