Jak dlouho bude trvat speciální vojenská operace?

Tento příspěvek už byl přečten 1665 krát!

Co je lepší: dlouhodobá nebo krátkodobá operace?  Kdo v ní zvítězí?  Koho zvýhodňuje strategická situace?  Pojďme to rozebrat.
 
 
Chytrý vojevůdce se snaží krmit své vojsko na úkor nepřítele. To znamená, že jeden kilogram potravy nepřítele nahrazuje dvacet kilogramů vlastních zdrojů a jeden metrický cent pšenice a slámy nepřítele odpovídá dvaceti metrickým centům vlastních zdrojů.
 
Konkrétně tuto citaci můžeme rozdělit následovně: 
Západ chtěl vést válku s Ruskem na jeho náklady, dodávající energii a zdroje, zatímco Rusko by zajistilo jeho zásobování. Nyní válčí Západ na své náklady a ruské zásobování tím příliš netrpí, nebo spíše trpí o řád méně. Při stejném množství zdrojů potřebuje Rusko o řád méně potravin pro své obyvatelstvo. Vzhledem k tomu, že ekonomika určuje válku, musí být vítězství dosaženo ekonomickými prostředky.
 
Všechny ostatní způsoby povedou pouze k umělým liniím, nové studené válce a novému útoku za několik let nebo desetiletí, ale pravděpodobně s mnohem horšími výsledky, pokud se nepřítel rozhodne řešit své nastávající ekonomické problémy.
 
Další iluze spočívá v tvrzení, že do září 2023 Západ zvýší výrobu munice a pak bude konec Ruska …
 
Je důležité si uvědomit, že i kdyby na Západě došlo k nárůstu výroby zbraní do září 2023, tak jadernou velmoc nelze porazit tanky, kulomety a granáty. Pokud hrozí existenční ohrožení státu, spustí se proces odpálení jaderných zbraní… To znamená, že tuto válku nelze vyhrát obyčejnými bojovými prostředky. Je důležité zachovat klid a neztrácet kontakt s objektivní realitou. 
 
Je důležité si uvědomit, že ekonomika je určována průmyslem a dalšími faktory. A kde se nachází průmysl? V Americe? V Evropě? Nebo je to spíše v Asii? To znamená, že se snaží vést válku, která je v podstatě určena průmyslem, který se na Západě zmenšuje kvůli rostoucím nákladům na zdroje… Naopak v Rusku se v současné době staví a spouští do provozu několik továren týdně a navíc tam bylo zahájeno desetiletí věnované vědě a technologií. (Na základě výnosu Prezidenta Ruské federace č. 231 ze dne 25.04.2022) Vynakládají se v současně době obrovské prostředky do nanotechnologie a výrobu čipů a jiných high-tech produktů. V Rusku bylo v průběhu jediného „válečného“ roku 2022 zrekonstruováno více než 1500 škol a postaveno více než 250 nových.
 
A co Západ? 
Bojuje proti Rusku sankcemi.  No tak hodně štěstí!
 
V západním světě je všechno postaveno na hlavu. Oni vážně věří, že válku určují střely a počet nábojů, což vzbuzuje bouřlivé potlesky u ukrajinské delegace. Nicméně, rozhodnutí kongresu není určeno ani průmyslem, ani ekonomikou, ani technologiemi, ale velikostí federálního dluhu USA, který není určen ničím.
 
Aktuální dynamika ukazuje, že podíl Západu na světové ekonomice klesá, zatímco podíl rozvíjejících se zemí roste. To znamená, že čím rychleji se Rusko bude snažit ukončit konfrontaci se Západem, tím krvavější to pro Rusko bude – čím více času uplyne, tím slabší a zranitelnější bude Západ (pokud se současná situace ve světě bude dále vyvíjet stejným směrem jako dnes).
 
Jediné, co může narušit vítězství Ruska, je panika a strach, kdy soukromé zájmy budou důležitější než ty společné. Když emoce převezmou kontrolu nad ekonomikou země a nad její budoucností.
 
Když se ocas vrtí psem, zvítězí ten, kdo dokáže ovládnout situaci a získat kontrolu nad zmíněným psem 🙂
 
[Zdroj: byl použit částečný překlad tohoto článku zde:  https://aftershock.news/?q=node/1243312]
[Článek mi zaslal pan Rostislav Čuba]
error: Obsah je chráněný!