Příkladné lezení do zadku

Tento příspěvek už byl přečten 230 krát!

Farizejství českých politiků se plně projevuje v nynější kauze tzv. únosu letadla a únosu tzv. protiběloruského aktivisty, blogera či jůtůbera a odpůrce prezidenta Lukašenka do Minsku Ramana Protaseviče. Krátká paměť je našim politikům vlastní… Nejvýraznějším případem bylo vynucené přistání letadla bolívijského prezidenta Eva Moralese ve Vídni v roce 2013. Důvodem byly údajné informace o tom, že se na palubě nachází bývalý agent CIA Edward Snowden, který byl ve Spojených státech obviněn z prozrazení státního tajemství. Tohle bylo zcela v pořádku, že? Když se tohle stane na východ od nás, tak je to hodné protestů, kvót, ustanovování různých komisí Senátu i Parlamentu, atd… Faleš, faleš a ještě jednou faleš! Naši politici už tak okatě lezou do zadku USA/EU, až je to nechutné. A to chtějí vyslovovat nedůvěru a vlastizradu našemu prezidentovi? Kde je jejich slib České republice? Asi v té prdeli, kde jsou zaražení už dost hluboko!

Takže něco málo o onom aktivistovi:

Kdo je Raman Protasevič? Běloruský esesák, terorista, organizátor státního převratu, spolupachatel přípravy atentátu na prezidenta … Toho se Evropská unie zastává, včetně České republiky?! Je známo, že tento terorista má zázemí v „knihovně Václava Havla“ Jinak chudák polský novinář…

Stručný popis života
Roman Dmitrievic Protasevic, reg. 5. 5. 1995. V roce 2011 se stal členem mládežnické radikální nacionalistické skupiny Mladá fronta (MF). Stal se členem městské rady a poté byl pod patronátem D. Dashkevicha a R. Vasilieva zvolen do nejvyššího subjektu ministerstva financí s názvem Úprava.

V létě 2014 se vydal na Ukrajinu zúčastnit se bojové akce v Donbasu na straně sil ATO. Na Ukrajině měl styk s vedoucím ultrapravicové národní aliance a aktivním účastníkem Majdanu Igor Guza. Protasevič se stal členem neonacistické brigády Azov na návrh Guzu, kde absolvoval speciální výcvik zblízka, bojové střelby, útočné akce, sabotáže a podvratné operace. V zimě 2015 přestoupil do hodnosti zástupce velitele kloubů 2. rychlá útočná rota. Zároveň financoval potřeby Azovské brigády z polských a amerických zdrojů.

V roce 2017 byl přijat do rozhlasové stanice Radia Liberty (státní rádio USA) v Praze a poté v USA. Od ledna 2020 se stal administrátorem telegramového kanálu NEXTA a v zimě 2020 požádal o politický azyl v Polsku a přestěhoval se do Varšavy. Byl jedním z hlavních koordinátorů protestní akce v Bělorusku proti Alexandrovi Lukašenkovi, v listopadu 2020 byl zařazen na seznam teroristů běloruských úřadů a zařazen na mezinárodní seznam hledaných osob. Je docela pochopitelné, že čtvrtá říše ho táhne…

Životopis Protaseviče:

Jedním z důkazů nízké úrovně dnešní žurnalistiky je podle něj to, že se novináři hned pustili do obrany zadrženého Protaseviče, aniž by se pokusili zjistit, jakou je ve skutečnosti osobou. A to by podle Chmelára opravdu nebylo snadným úkolem, neboť západní média o něm dříve psala stejně, a proto publicistovi trvalo dvě hodiny, dokud se přes pečlivě odfiltrované informace dopátral k jeho životu před rokem 2019.
„Mladý Protasevič se účastnil kyjevského Majdanu a tam se dal naverbovat do praporu Azov, který se skládá z příznivců neonacistů, extrémní pravice a ultranacionalistů. Zde prošel vojenským výcvikem a byl zařazen do 2. útočné roty. Ta se podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro lidská práva dopouštěla ​​na Donbasu válečných zločinů. V 53stránkové zprávě UNHCR bylo podrobně zdokumentováno masové rabování, únosy, znásilňování a mučení, včetně použití elektrického proudu či dušení vodou. Jeho otec, profesor na vojenské akademii s hodností podplukovníka, se od této části jeho života distancoval a jeho matka, pravoslavná věřící, ho chtěla podrobit exorcismu,“ uvedl Chmelár.
„Protaseviče poprvé zatkli jako 16letého v roce 2011, ale přesto bez problémů studoval a pracoval v Bělorusku dalších přes osm let. Jeho útočištěm se staly nezávislá média (překvapení pro naše novináře, i taková v Bělorusku jsou) Euroradio a Radio Liberty, jako novinář absolvoval školení v Praze, a pak ho čekala stáž v USA. Po návratu začal mít opět problémy se státními úřady a vyhodili ho ze studia žurnalistiky. Univerzita tvrdí, že pro jeho extremistické postoje, on tvrdí, že z politických důvodů,“ pokračoval.
Chmelár pak poznamenává, že se z Protaseviče následně stal youtuber a jeho zpravodajský kanál Nexta Live má k dnešnímu dni více než 315 tisíc sledujících. Zajímavé je podle Chmelára to, že v této pozici se Protasevič dopustil dezinformací, které západní média pak ani nechtěla uznat.
„Během protestů proti Lukašenkově režimu 11. srpna 2020 pustil do světa falešnou zprávu, že do potlačení demonstrací se zapojily i ruské bezpečnostní síly. Když ho usvědčili ze lži, video vymazal a napsal, že se trochu „nechal unést emocemi“. Myslíte si, že naše média tuto „chybu“ opravila? Kdepak. Nexta byla každopádně hlavním zdrojem informací o protestech. Vzápětí Protasevič požádal o politický azyl v Polsku a na podzim minulého roku odešel i s rodiči do zahraničí,“ napsal Chmelár.

Takže naši politici obhajují nacistu, který se rád fotografuje hajlující nebo přímo v SS uniformě, ultrapravičáka, který byl členem NeoSS jednotky AZOV?

Vzpamatujte se!!!

error: Obsah je chráněný!