Mediální hovínka XLVIII.

Tento příspěvek už byl přečten 95 krát!

Janu Hamáčkovi se prý zhroutil svět. Jéžiš, to je nám ale líto. Naše rodina a jistě i zbytek národa celé noci nespí, jak to všechny velice trápí. Možná nějaká sbírečka by pomohla? Navrhuju víčka od petek.

Demisi! Demisi!

Milion chvilek proti demokracii opět svolal své věrné. Požadoval demisi ministryně spravedlnosti kvůli rezignaci úředníka s máslem na hlavě a obžalobu prezidenta z velezrady protože si nemyslí to samé, co Milion chvilek. Vida. Velice originální požadavky, které by mne stoprocentně nenapadly. Ani za milion chvilek. Oni všechny jejich demonstrace byly zatím úplně o hovně, ale teď se fakt překonali. A že jim ke Koni i tak zase přišlo několik tisíc lidí je z hlediska intelektuálního potenciálu a vývoje demokracie v týhle zemi skutečně špatnou zprávou. Taky se mi líbí, jaký tóčo, hodí-li se to, může vyvolat kariéra jednoho bezvýznamného, nápadně nevýrazného inkousta. Proboha, ten chlap není žádný Gándhí nebo Jan Hus, ale státní úředník!

MeSES doMeSESoval

Asi jsme se stali nepohodlnými,reaguje doktor Smejkal na to, že ho ministerstvo zdravotnictví konečně koplo i s jeho roztodivnou skupinou pandemických šamanů do zadku. „A umíme anglicky,dodal jeden z nich, Jan „Evidence-Based Not Wishful Thinking“ Kulveit. Což následně potvrdil i sám Smejkal, když během Intervjů ČT24 asi šestnácti různými způsoby zdůraznil, že on je v USA jako doma a proto má vždycky pravdu. No, já nevím. Jestli ono to, dear Peter, nebylo spíš proto, že ministerstvo už prostě jen dál nechtělo nést plnou odpovědnost za vaše šílené pokusy na lidech. Kromě toho mají asi svých šamanů dost.

Kupředu levá

Cíl naočkovat 75 procent lidí Česko asi nesplní. V cestě stojí mladí i méně vzdělaní,píše Aktuálně. Tak, tak. Světovým problémem číslo jedna už dlouho je, že světlým zítřkům vždycky někdo stojí v cestě. Nacistickým Židi, komunistickým buržoazie, černým bílí, západním Putin a těm českým obecně stáli nedávno při volbách v cestě zase staří a méně vzdělaní. U nás doma jsme vyhlásili tipovací soutěž čemu asi budou stát v cestě pitomci středního věku.

Bojovaly na nesprávné světové straně

Česká televize u příležitosti výročí konce druhé světové války v krátké reportáži „Bojovnice ve válcevzpomenula československých žen, které ve vojenských uniformách bojovali v zahraničí proti Němcům. A já už fakt nevěřil svým uším. Natočit cosi takového, pojmenovat to dokonce „Bojovnice…“ a ani slovem přitom nezmínit početně zdaleka největší skupinu vojaček (které jako jediné ženy skutečně bojovaly) z takzvané Svobodovy armády v SSSR, to chce fakt hodně velký a hodně správný ideologický přesvědčení. Můj závěr je ten, že tenhle neuvěřitelný propagandistický poblijon natočilo hovado, ještě větší hovado ho schválilo do vysílání a největší televizní hovado ho nakonec na obrazovce uvedlo.

Palestinci milují mír

Boje mezi Izraelem a Hamásem utichly. V ulicích Gazy se oslavovalo příměří,“ zní titulek na televizním webu. Hm. V rámci své dlouhodobé, amatérské a naprosto marné snahy o uvádění mediálních příběhů na pravou míru konstatuji, že v ulicích Gazy se neoslavovalo příměří, ale vítězství. Nad Židy. Které je, alespoň podle převažujících palestinských narativů (to mám od Vrábela s Kartousem) jenž se například vyučují ve školách, třeba všechny pobít. Je to zjevné nejen z ilustračních fotografií, ale hlavně to tam někde dokonce i píšou. Ovšem do titulku dají oslavu příměří. Protože to na Araby z Gazy a jejich narativy vrhá o dost lepší světlo. Tak, tak. Pravda nikdy nesmí stát v cestě dobrému příběhu. Docela zajímavé je, že jako oslava příměří to přišlo jen veřejnoprávní televizní redakci. Všichni ostatní sedmilháři, co taky převzali stejnou zprávu z ČTK, raději jen neutrálně konstatovali, že Palestinci „slavili.“

Ukrajina, kolébka lidstva

Československo osvobozovali Ukrajinci,“ vyjádřil se ukrajinský velvyslanec. Nechme teď stranou početní zastoupení Ukrajinců v Rudé armádě a zaměřme se na pana velvyslance a ducha jeho informace. Mám tohoto diplomata velice v oblibě. Vždycky, když se k něčemu vyjádří se už dopředu těším, co z něj asi vypadne příště. Jistě. Ukrajinci, podobně jako kdysi sovětští lidé, jsou hybnou osou lidstva. Vděčíme jim za kolo. Aristoteles, Newton, Mozart a Einstein byli původem Ukrajinci. Abecedu vynalezli Ukrajinci dávno před Féničany, střelný prach před Číňany, parní stroj před Hérónem Alexandrijským, knihtisk před Gutenbergem, letadlo před bratry Wrightovými, kontaktní čočky před Wichterlem, první jaderný reaktor na světě uvedl do provozu Bohdan Chmelnickij v roce 1631 a Ameriku objevil prapředek Jevhena Perebyjnyse ještě před Kristem.

Soudružská návštěva

Ministr Havlíček se přijel osobně podívat do Slaného jak se otevírají obchody. Které předtím osobně zavřel. A projevil starost, jak asi jejich majitelé prožili těch několik posledních měsíců. A měl velkou radost, že oni mají radost, že mohli zase otevřít. Šlo o veskrze radostné setkání a vládla při něm pravá soudružská atmosféra. Mám k tomu dvě poznámky. Zaprvé, jestli se lidu dobře daří jezdívali osobně kontrolovat i předseda Mao nebo Antonín Zápotocký. Zadruhé, mít malý obchod ve Slaném a přijít mi tam teď Havlíček s otázkou jestli mám radost, že mi dovolil otevřít krám, jak se prodávají moje nitě a jak se mi vlastně daří, pravděpodobně by se tom nedala napsat jásavá reportáž a skončilo by to rozsudkem jménem republiky.

Ne, fakt?

Očkování proti covidu-19 bude nutné zopakovat,odpálily Hovinky naprosto nečekanou informační bombu. Protože určitě vůbec nikdo s podobným vývojem nepočítal a všichni jsme tím proto velice moc překvapeni. A naopak asi málokdo bude překvapen tím, že výsledky testů Sputniku vzbuzují podle mezinárodního týmu vědců vážné obavy. Jistě, to má logiku. Po světě lidi padají jak mouchy po západních vakcínách, ale vážné obavy vzbuzuje jen ta ruská po který ještě nikomu nic nebylo.

Máš ty s velbloudem? Zabavuje se!

Americké námořnictvo zabavilo v Arabském moři ilegální náklad zbraní.“ Zajímavé. Zbraně zřejmě smějí posílat do nejrůznějších koutů země nejrůznějším vzbouřencům pouze Američané. A přímo se nabízí otázka, co dělají Američané tisíce mil od Ameriky v Arabském moři a na základě čeho tam kontrolují, co a kam pluje a zabavují to? Být novinář bude to vůbec to první, na co se zeptám.

Co se vám vybaví, když se řekne

Co se vám vybaví, když se řekne nezisková organizace? Správně, nikoliv třeba dobrovolníci pečující o seniory, ale hejno často prapodivných existencí, které se snaží vší silou vnutit svůj často prapodivný životní názor všem ostatním jako normu. A co se vám vybaví, když se řekne lidskoprávní organizace? Správně, ještě o level větší mamrdi. A na konec našeho asociačního kvízu: kdo se vám vybaví, když se řekne lidskoprávní aktivistka? Správně, někdo jako Scarlett Johanssonová asi opravdu málokomu. Většině nejspíš něco jako Greta. To je dobrá volba. Ale já jdu ještě kousek dál. Mně se automaticky, a fakt si nemůžu pomoct, úplně pokaždý nejdřív vybaví typ Natalja Sacunkevičová. A pokaždý jsem stejně překvapen, jak často se navzdory svým početným a velkým předsudkům trefím.

 

error: Obsah je chráněný!