Proč chybí pitvy zemřelých očkovaných?

Tento příspěvek už byl přečten 98 krát!

NĚMECKO: Hlavní patolog německé univerzity v Heidelbergu, Prof. Dr. Peter Schirmacher, naléhá na provádění pitev očkovaných zemřelých. Kromě úmrtí na koronu by měli být častěji vyšetřováni i ti, kteří zemřou v souvislosti s očkováním, uvedl Schirmacher pro německou tiskovou agenturu dpa. Ředitel Patologického ústavu v Heidelbergu varuje před vysokým počtem nenahlášených případů úmrtí po očkování a stěžuje si: u většiny pacientů, kteří zemřou po očkování, případně přímo na očkování, nedostanou patologové možnost, se k příčině úmrtí vyjádřit.

Lékař chce zjistit příčínu závažných vedlejších účinků očkování – například trombózy mozkových žil nebo autoimunitních onemocnění. Problém z jeho pohledu: očkovaní lidé obvykle neumírají pod klinickým dohledem. „Lékař vyšetřující úmrtí nehledá souvislost s očkováním a osvědčí přirozenou smrt – pacient je pohřben,“ uvádí Schirmacher. „Nebo potvrdí nejasnou příčinu smrti, státní zástupce nevidí zavinění třetí stranou a povolí pohřeb.“

V Bádensku-Württembersku proto patologové spolupracovali se státními zástupci, policií a regionálními lékaři, uvádí Schirmacher. Už bylo pitváno více než 40 lidí, kteří zemřeli do dvou týdnů po očkování. Schirmacher předpokládá, že 30 až 40 procent z nich zemřelo na vakcinaci proti coroně. Podle jeho názoru je frekvence fatálních následků očkování podceňována – politicky explozivní prohlášení v době, kdy zájem o očkování v Německu klesá a kdy se diskutuje o omezeních neočkovaných osob. Schirmacher si musel vyslechnout samozřejmě námitky od jiných vědců, například od zaměstnanců státního ústavu ‚Institut Paul Ehrlich‘, který kvalitu a nezávadnost vakcín v Německu opakovaně potvrzuje.

Nicméně Prof. Schirmacher trvá na svém názoru. „Moji kolegové se rozhodně mýlí, protože nemohou kompetentně posoudit tuto konkrétní otázku,“ odpověděl. Nechce šířit paniku a v žádném případě není proti očkování, říká profesor, který se sám se nechal proti koroně očkovat. Na univerzitních klinikách na jihozápadě Německa se už rok provádějí pitvy pacientů zemřelých na koronu, aby se lépe porozumělo této nemoci. Stát podporuje výzkum COVID-19 na univerzitních patologiích částkou přibližně 1,8 milionu eur, Schirmacher vede tento projekt.

Rovněž Spolková asociace německých patologů prosazuje další pitvy očkovaných zemřelých. Toto je jediný způsob, jak vyloučit nebo prokázat souvislosti mezi úmrtími a očkováním, říká Johannes Friemann, vedoucí pracovní skupiny. Z jeho pohledu se však provádí příliš málo pitev, které by vypovídaly o množství nehlášených umrtí. „Ještě nic nevíš.“ Na to by měli být upozorněni všichni praktičtí lékaři a zdravotní úřady. Federální ministerstvo zdravotnictví by muselo nařídit zdravotním úřadům, aby nařídily pitvy – v případě úmrtí do určitého časového období po očkování. Sdružení německých patologů o to požádalo oficiálním dopisem ministra zdravotnictví Jense Spahna již v březnu 2021 – tato žadost zůstala dodnes bez odpovědi, říká Friemann.

Zdroj: cz24 News

error: Obsah je chráněný!