Americké volby určí umělá inteligence

Tento příspěvek už byl přečten 1213 krát!

Umělá inteligence (AI) se nedávno ocitla v centru agendy 69. setkání Bilderbergu. Bezprostředně po jejím skončení hlasitě zaznělo téma využití AI jako slibného nového nástroje politiky. „Volby v USA v roce 2024 budou pravděpodobně z velké části určovány umělou inteligencí. AI bude dokonce připravovat politické projevy. Propagandu na sítích už nebudou dělat lidé, ale umělá inteligence, na což v tuto chvíli ještě nejsme připraveni,“ prohlásil mluvčí WEF Yuval Noah Harari.

A okamžitě se AI ocitla v centru předvolební konfrontace mezi Donaldem Trumpem a Ronem DeSantisem. Stalo se tak poté, co Trump znovu zveřejnil video vytvořené s pomocí AI (klonování hlasu), které ukazuje, jak DeSantis a Elon Musk mluví s ďáblem, Hitlerem a FBI. Kromě nich se objevuje miliardář George Soros a šéf WEF Klaus Schwab. Na konci videa zasahuje hlas Trumpa, který se snaží dát DeSantisově prezidentské kampani ten správný zvuk a PR trajektorii. To znamená, že AI se již v zámoří používá jako politická zbraň.

YouTube poté oznámil, že přestane mazat nepravdivé informace o volbách v USA. „S ohledem na to a s kampaněmi v roce 2024 v plném proudu přestáváme odstraňovat obsah, který propaguje nepravdivá tvrzení, že podvody a omyly byly rozšířeny během prezidentských voleb v roce 2020 a dalších minulých voleb v USA,“ píše se ve videu. zpráva ze dne 2. června.

Umělá inteligence má velký potenciál dopadu, který již USA testovaly v různých oblastech. Znovu se to stalo známým po květnovém setkání Bilderberg klubu, kdy se na síti objevila fotografie výbuchu v Pentagonu vygenerovaná umělou inteligencí, což vyvolalo na burze rozsáhlou paniku. Následující podle New York Post svědčí o tom, jak velká a výnosná je síla vlivu i tak docela jednoduchého padělku vytvořeného neuronovou sítí.

Obraz falešné exploze Pentagonu vygenerovaný umělou inteligencí se rozšířil jako požár napříč platformami sociálních médií, což způsobilo, že akcie na americkém akciovém trhu krátce klesly a vyprodaly. Tento falešný obrázek, který byl poprvé zveřejněn na Twitteru falešným účtem Bloomberg, způsobil výkyv tržní kapitalizace o 500 miliard dolarů a pokles indexu S&P o 500 bodů za 30 minut.

A to jsou jen první známky využití AI jako nástroje pro řešení politických problémů. Nyní bude takových případů přibývat. I když ve skutečnosti je to sladká dětinskost ve srovnání s tím, čeho je AI skutečně schopna a co udělá dál na návrh těch, kteří ji ovládají. A není potřeba moc panikařit. Nedávný epos s „Gatesovým očkováním“ je toho důkazem.

Umělá inteligence dostala za úkol vygenerovat obrázek, na kterém si Bill Gates s úsměvem podává ruku s ďáblem. To je to, co vyšlo

Loni na podzim navíc vyšlo najevo, že Bidenova administrativa pracuje na novém vnitropolitickém projektu zaměřeném na omezení „špatného myšlení“ pomocí AI. Jeho korunou by mělo být vytvoření „digitální policie“ s pravomocí zatýkat všechny „špatně smýšlející“ lidi. To vše je podle zprávy Electronic Frontier Foundation velmi „podobné prezentaci nejdytopičtějšího filmu o kyborgských robocopech“.

Ve Spojeném království na začátku června propukl nový skandál kolem společnosti Logically pro umělou inteligenci. Bylo odhaleno, že obdržela vládní zakázku v hodnotě mnoha milionů liber na provádění „vládního sledování“ příspěvků britských občanů na sociálních sítích pro tajnou „dezinformační jednotku“

Červnová obálka časopisu TIME s titulkem „KONEC LIDSTVA“. Zvýrazněna jsou písmena AI, což je zkratka, která znamená umělou inteligenci.

Na rozdíl od Anglosasů kontinentální Evropané zatím nespěchají s implementací standardů orwellovských dystopií. Ve druhé polovině května se naopak vešlo ve známost, že velké španělské společnosti zavádějí zákazy používání AI (především chatovací bot založený na ChatGPT). Důvodem je strach z úniku informací.

Na konci května zveřejnili zástupci řady předních technologických korporací a univerzit světa společné prohlášení o vysokém riziku umělé inteligence pro lidstvo na globální úrovni. Text prohlášení zní: „Snížení rizika vyhynutí z AI by mělo být stejnou globální prioritou, jako je tomu v případě jiných rizik pro celou společnost, jako jsou pandemie nebo jaderná válka.“ Prohlášení mimo jiné podepsali zástupci společností Google, Microsoft, OpenAI, Schlumberger, univerzity Harvard, Oxford, Berkeley, Princeton, Yale, Massachusetts Institute of Technology a také řada politiků.

Autoři výzvy podotýkají, že vyzývají k široké veřejné diskusi o všech potenciálních rizicích AI a také k vytváření informací o AI přístupných široké veřejnosti za pomoci osobností veřejného života a odborníků. Vzestup veřejného zájmu a obav o AI v posledních měsících byl podpořen pokrokem v technologiích generativních neuronových sítí, jako je ChatGPT. Podle mnoha odborníků mohou být takové technologie nebezpečné v mnoha ohledech, od vytváření vysoce kvalitních padělků a hrozeb pro internetovou bezpečnost až po rizika na globálním trhu práce.

[Zdroj: https://www.fondsk.ru/news/2023/06/08/vybory-v-ssha-budut-opredelyatsya-iskusstvennym-intellektom.html]

error: Obsah je chráněný!