Nejlepší je ta vláda, která nevládne

Tento příspěvek už byl přečten 72 krát!

Koalice Spolu právě absolvovala s novelou pandemického zákona první z dlouhé série zatěžkávacích zkoušek, které vždycky spolehlivě odhalí, co je nová vláda doopravdy zač. Gratuluju, povedlo se to hned napoprvé. 

Bezpochyby nejvýraznějším identifikačním markantem všech politických subjektů ze kterých je složena současná vládní koalice, bylo jejich neustále opakované tvrzení, že jako jediní v republice vlastní patent na demokracii. A že až ve volbách na hlavu porazí autoritářského oligarchu a ostatní fašisty, poprvé od roku 1989 konečně zakusíme slastí svobody, občanských práv a nefalšované demokracie. A, málem  bych při pohledu na složenku za elektriku zapomněl, také slastí úchvatné ekonomické prosperity. Protože oni k tomu všemu mají klíče.

A jaká tedy byla a je povolební realita? Inu, stejná jako vždycky. Předvolební opoziční rétorika totiž málokdy přežije střet s vládní realitou. A její úmrtnost je stoprocentní v případě, že jste doposud nikdy nevládli. Pak už je to vždy jen o tom, jak vysoký máte morální kredit. Jestli vám šlo jen o subjektivní moc, nebo o objektivní ideály. A taky pochopitelně o to, jak moc máte v hlavě nasráno a jestli nejste něčí loutka.

Pokud mám soudit z vlastní zkušenosti pohledu zezdola nahoru, tak jednoznačně jde o setrvale sestupnou tendenci. Každá nová vláda po roce 1989 byla o něco horší než ta minulá bez ohledu na politickou orientaci a zvýraznilo se to po vstupu do EU. Každá nová vláda nám vždy bez ohledu na to, co hlásala předtím, něco sebrala. Buď peníze, nebo práva a svobody nebo oboje najednou.

V tom „lepším“ případě o tom, co nám sebere tentokrát, rozhodla sama, v tom horším se rozhodlo jinde, přičemž „jinde“ se rozhoduje rok od roku častěji a ve stále širší oblasti.

Takže při čem se naše nové futrály vší demokracie odkopali tentokrát a rekordně rychle? Na novele pandemického zákona. Což byla fičůra „minulé“ vlády,  mimochodem podpořená v parlamentu i současnou vládní koalicí, která měla sloužit k potlačování práv a svobod v režimu takzvaného nouzového stavu bez nutnosti mít vyhlášený nouzový stav. Jen pro pořádek připomínán, že nouzový stav je to veselé vládní období, kdy na vaše občanská práva sere pes ještě daleko intenzivněji, než za stavu normálního.

A proto nešlo udržovat režim nouzového stavu roky, jak by si vláda přála, neboť za takového stavu se opravdu krásně vládne, protože právní hnidopiši a kremelští agenti na tuto kolizi s ústavou, principy demokracie a právního státu neustále poukazovali. A tak vznikl pandemický zákon. Nouzový stav bez nouzového stavu.

Hygienický lágr sovětského typu kombinovaný s prvky jihoafrického apartheidu nestavícího na rase, ale na proočkovanosti.

No, a pak se dostanete k veslu vy, demokrati, a přestože minulá polototalitní vláda dělala všechno špatně, její polototalitní pandemický zákon nejenže nenecháte tiše zmizet společně s mizející  „pandemií,“ ale ještě ho mocně vylepšíte. Tak, jak se ten ošklivý autoritářský oligarcha neodvážil ani ve snu. Bravo, vaši voliči, zvláště pak ti submisivnější, teď jistě řičí blahem.

Asi úplně nejzábavnější na tom všem je, že nová vláda se ani nijak nesnaží zamaskovat fakt, že novela pandemického zákona má sloužit mimo jiné především k tomu, aby vládě do boje s pandemií příště už nekecaly soudy. Viz reakce ministra pro prodlužování pandemie Válka na poslední výrok Nejvyššího správního soudu, kterým zrušil i novou vládou od minulé vlády vesele přejatou, dále uplatňovanou a z medicínského hlediska zcela absurdní diskriminaci zdravých neočkovaných. Cituji pana ministra:

…Rozhodnutí správního soudu je přesně ten důvod k tomu, proč je potřeba novelizovat pandemický zákon. Kdyby dneska platil, tak toto opatření, které je bezesporu správné, by bylo nenapadnutelné…

Zvláště rád bych se zastavil u toho „...je bezesporu správné….“ Ne, není to správné opatření, je šílené, absurdní a jak z bolševické dílny a ani oligofrenik po oboustranné lobotomii o něm bez začervenání nemůže říct, že není sporné. Protože asi není spornějšího opatření. Pro voliče soudruha Válka dodávám, že když se o něčem vedou masivní a vášnivé odborné i občanské spory a vy to přesto označíte za „bezesporné,“ měly by se v normální společnosti vzápětí rozbujet diskuse a spory i o vaší příčetnosti.

Pokud se tak nestane, a místo toho se kupříkladu řeší, jak to udělat, aby opozice nemohla nerušené zavádění podobných právních potratů napříště brzdit, společnost není normální. Tečka.

V této souvislosti si například kladu otázku, proč média téměř vůbec nenapadala fakt, že vláda ten potrat tlačila a protlačila v režimu legislativní nouze, ačkoliv k tomu nebyl žádný relevantní důvod. Tedy kromě toho, že to chtěli mít rychle hotové, aby mohli nerušeně a pohodlněji vládnout a nikdo jim do toho příště nekecal.

Mají snad žurnalisté pocit, že jich se ten seznam zákazů a příkazů smskou od anonymní a přepracované hygienické paní bez možnosti odvolání týkat nebude? Ale já to chápu, není čas a prostor na cypoviny, nyní je nutné všechny kapacity zaměřit na Ukrajinu a její boj o demokracii a svobodu.

À propos, soudy. Možná jsem jen divnej, ale máte někdo pocit, že některý z těch mnoha výroků soudu, které postupně zrušily skoro všechna pandemická vládní opatření pro nezákonnost, k něčemu reálně byl? A že už se to potom neopakovalo? Že na to vláda zvysoka neprděla? A že to prdění média, která jinak všude ve světě slyší trávu vládní zvůle vůči občanům růst, naprosto přehlížela?

Za povšimnutí stojí i fakt, že jediní, kdo se při bleskovém projednávání novely té obdoby norimberských zákonů sesmolených „demokraty“ snažili hájit zájmy a práva nemalé části občanů, byli „fašisti“ z SPD. Zajímavý paradox, že. A nikomu to nepřišlo divný. ANO nepočítám, jednak ten původní právní potrat vymysleli a za druhé, jejich motivace bránit schválení jeho ještě potratovější novely mají s bojem za práva občanů pramálo společného.

Malou naději vkládám v senát, tohle je jedna z mála příležitostí, kdy může částečně obhájit smysl své existence tím, že poblijon takového kalibru neschválí. Naděje vyplývá z toho, že dokonce i proslavený senátor Láska, jinak demokratizátor non plus ultra, který jindy nad podobnými svinstvy radostně hýká, se nechal slyšet, že s touto novelou má problém. A to je teda fakt, co říct, to mi věřte.

Další demokratickou brzdou bránící přijetí antiobčanského zákona by teoreticky mohl být ještě i prezident, ale v toho žádnou naději nevkládám. Ačkoliv v některých jiných věcech stále jeví jasné známky zdravého rozumu, tak kovidu se to bohužel netýká.

Pokud bude novela pandemického zákona nakonec přijata, stanou se zcela jistě dvě věci.

Zaprvé, na efektivitu vládního boje s „pandemií“ z medicínského hlediska to nebude mít absolutně žádný vliv, protože ten je založen téměř výhradně na absurdní buzeraci a novela ji proto pouze rozšiřuje a významně usnadňuje její prosazení.

Zadruhé, jediným viditelným výsledkem tedy ve finále bude, že nám zase utáhnou šrouby. Tentokrát ne kvůli muslimům, ne kvůli planetě, ne kvůli Putinovi, ale kvůli viru, který připomíná chřipku.

A takhle my si tady žijeme. No, kreativita jim tedy rozhodně nechybí.

Autor: Lu Lina dne 6.2.2022, web Non serviam

 

error: Obsah je chráněný!