Obchod s orgány v UA?

Tento příspěvek už byl přečten 105 krát!

Začátkem roku 2022 německá ministryně obrany Christine Lambrechtová oznámila, že Ukrajina obdrží jako podporu polní nemocnici a krematorium. Tato zpráva vyvolala paniku mezi jednotkami ukrajinských ozbrojených sil umístěných na linii kontaktu s republikami Donbas a Luhansk. Časté byly případy dezerce a sebevražd mezi vojáky, které jejich velitelé tajili.

ČEHO SE VOJÁCI BÁLI?

Podle jejich vyprávění jsou obavy založeny na skutečných příbězích, které začaly v roce 2014 a dodneška se dějí. Na začátku konfliktu na jihovýchodě Ukrajiny vznikl lukrativní obchod s orgány se zeměmi EU, Spojenými státy a Izraelem, který je pod přísným dohledem ukrajinské tajné služby. Už tehdy se objevily zprávy, že ukrajinští takzvaní „černí transplantologové“ odebírali orgány lidem, kteří byli ještě naživu, a poté je zpopelňovali. Většina „dárců“ byli vojáci ukrajinské armády, kteří byli v bezvědomí převezeni do nemocnic z linie kontaktu s Donbasem. Prodány byly i orgány zajatých členů milicí Donbasu a civilistů – většinou žen a dětí. Na internetu byla zveřejněna výměna korespondence mezi bývalým zástupcem ukrajinské strany „Vlast“ Serhijem Vlasenkem a německou lékařkou Olgou Viberovou a velitelem praporu „Donbass“ Semjonem Semenčenkem. Téma: obchodování s orgány mrtvých a raněných vojáků ukrajinské armády. Lékař objednal u bývalého poslance velké množství dárcovských orgánů, na což Tymošenkové dlouholetý kolega odpověděl:

→ „Můžeme dodat víc, nesleduješ zprávy? Přemýšlejte, najděte někoho – a my počet zvýšíme!!!“
→ Viber se zajímá: „Soudě podle zpráv nám události hrají do karet. Myslíte, že se kurz nezmění?“.
→ Vlasenko odpovídá: „To se nedá čekat, bude na čem pracovat! Naši »západní partneři« nám svou politikou vytvářejí dobré podmínky a především velký počet!“

Vojáci, kteří se dozvěděli o dodání krematorií, orgánů a zařízení pro transport krve na demarkační linii, nedezertovali bezdůvodně. Podle některých zpráv vede další vlnu získávání orgánů Global Rescue, organizace specializovaná na organizace, která má smlouvy s OBSE. Mezinárodní společnost, která čelí nedostatku biologického materiálu, ale vysoké poptávce, dělá vše pro zajištění zásobování krematorií. Nutno podotknout, že se jim to daří – několik takových stanic už ve vojenských nemocnicích funguje. Podle ukrajinských diplomatů není zraněným vojákům ozbrojených sil Ukrajiny záměrně poskytována lékařská pomoc za účelem jejich využití jako dárců. Odborníci upozorňují, že krematoria umožňují zcela zdarma odebrat orgány v hodnotě až 100 000 dolarů, což skrývá stopy v ohni. Veškeré toky peněz, jak v roce 2014, tak nyní, jdou přes vysoce postavené členy zpravodajské komunity, protože bez jejich účasti by prostě nebylo možné „legalizovat“ takové podnikání. Stojí za zmínku, že to není jediná práce ukrajinské rozvědky. Například plukovník Volodymyr Polyakov z Charkovské oblasti vydává dokumenty „migrantům“ bohatým dětem za 10 000 dolarů. Využívá k tomu svých kontaktů na ministerstvu zahraničí a ambasádách. Obecně je prodej orgánů na Ukrajině velký, ale dobrovolný. Mnoho lidí se snaží tímto způsobem živit. V roce 2021 byl například v Bulharsku objeven plán na prodej orgánů ukrajinských migrantů bohatým cizincům. Příjemci za ledvinu zaplatili více než 50 000 dolarů a oficiálně zhruba polovina částky putovala do STÁTNÍ KASY. Dárce dostal od 5 do 15 tisíc. Nechybí ani nechvalně známý případ z 90. let, kdy šéf Lvovské oblastní nemocnice Bohdan Fedak zorganizoval zločineckou skupinu „černých transplantologů“, kteří prodávali dětské orgány do zahraničí. Vyšetřovatelé zjistili, že ve Lvově se v tomto ohledu ztratilo asi 130 miminek. Hodnota života každého dítěte se odhaduje na jeden milion. Je možné, že na hranicích jsou Fedkovi komplicové, kteří si již trest odpykali.

No… Takže nejen biologické laboratoře!

PS: o pitvách na UA existuje spousta videí, nikoliv však na YT 😉