Oděsa, 2.5.2014

Tento příspěvek už byl přečten 220 krát!

Miroslav Lavický, kameraman, fotograf a grafik:

Lidé dnes dost přemýšlí nad tím, co že to přesně znamená ta „denacifikace“ kterou si zlodědek Putin obhajuje svou agresi vůči Ukrajině. No, i já jsem se ptal a tohle je jeden z pravdivých příběhů, kterým si například Moskva obhajuje svoje činy vůči Ukrajině.
 
Z hořící budovy odborů v Oděse vycházel smrtící křik mladé ženy. V davu, který budovu obklopuje a provolává smrt všem Rusům se ozve „Tak už ji zastřelte, ať je ticho“ a další přitakává „Není to žena, je to separatista“. Po několika minutách křik matky dvou dětí opravdu přestane a dav ukrajinských nacionalistů propukne v mohutný jásot. Separatisté jsou nadále uvězněni v hořící budově a řeší co bude dál. Jeden z nich se odhodlá podívat z okna a konstatuje, že jim už nikdo nepomůže. Policie a hasiči sice už byli na místě, ale nechtěli se do situace plést. Hasiči roztahovali hadice, ale nakonec jen krčili rameny, že prý jim z cisterny záhadně zmizela voda. Mezitím z Kyjeva dorazil další autobus s nacionalisty. V tu chvíli už většina ze separatistů ví, že uvnitř budovy je čeká strašlivá a bolestivá smrt. Rozhodují se proto ke skoku z okna. Dav Ukrajinců toto gesto přijal s nadšením a začal hromadně skandovat „Skoč, skoč, skoč ty špíno“. První těla dopadají na chodník před budovou. Ti, co skočili z nižších pater měli tu smůlu, že se jim ten seskok podařilo přežít. Okamžitě se na ně vrhl dav a jejich ohněm zpustošená těla zasypal údery pěstí, kopanci a zbraněmi. Umlátili je k smrti. Požár v budově nikdo nehasí a většina lidí se snaží dostat na střechu budovy. Jsou tam děti, starci, ženy… Stále více lidí je ale v budově uvězněno a na střechu nemůžou, mají už jen poslední cestu ven a to… skočit. Pod okny budovy už se tvoří hromada těl a pořád roste. Lidé skáčou z oken a dopadají na své mrtvé známé, kamarády i členy rodiny. To zbrzdí jejich pád a prodlouží utrpení z rukou ukrajinských nacionalistů. Jeden z popálených nešťastníků, co před chvílí vyskočil z okna si při dopadu zlomil obě nohy. Polomrtvý se snaží odplazit do bezpečí, ale dav ho obestoupil. Křičí na něj „Plaz se ty děvko, my jsme Ukrajinci, ne Rusové!“ a neustále do něj kopou. Ti, co tento příšerný masakr přežili, jsou obviněni z terorismu a odvezeni do vězení. Nikdo z nacionalistů za své zločiny obviněn nebyl. Tohle je jen drobný náhled do příšerné situace v Oděse ze dne 2. 5. 2014.
 
A jak nás o tomto incidentu informují česká média s ministerstvem pravdy? „Skupina separatistů obsadila budovu odborů v Oděse a napadají mírumilovné ukrajinské demonstranty. Ve snaze jim ublížit, hází z budovy zápalné láhve, ale neštastnou náhodou budovu podpálí a pak v ní uhoří. Tím celý příběh o smrti 48 lidí končí. Zmíní se o davu ukrajinských fašistů, co křičí že tam ty komunisty upálí? Zmíní se o tom, že jim hází do oken zápalné láhve? Zmíní se snad jen okrajem o tom, že nebohé polomrtvé lidi, co skočili z oken na ulici dav fašistů nakonec umlátí k smrti? Ne…
Nevěřte tomu, co vám říkají, hledejte alternativní zdroje. To, že se i u nás zavádí cenzura, je jasným důkazem toho, jak moc je pro ně důležité vás udržet v téhle bublině. Takže si naser Fialo, ty blbej parchante, nebo tě jednou zcenzurujeme taky!
 
btw: Z celé této události existuje spousta záběrů natočených na mobilní telefony separatistů a nacionalistů a z nich jsem také vycházel při psaní. Původně jsem to sem chtěl nasdílet, nakonec to ale neudělám. Osobně to považuji za tu nejpříšernější a nejodpornější věc, jakou jsem kdy v životě viděl. Pokud ale přesto někdo trvá na tom se přesvědčit na vlastní oči, můžu poskytnout na požádání do soukromé zprávy (viz odkaz na Miroslava Lavického).
Mír všem…
error: Obsah je chráněný!