Bič na internet! Ten nepohodlný…

Tento příspěvek už byl přečten 170 krát!

Pětihlavé sani po volbách neobyčejně otrnulo. Jestliže před nimi z drzost a ignorance doslova kapaly, tak nyní tryská proudem. Kdo nejásá nad jejím hlupstvím a neumětelstvím je Putinův troll. A je potřeba jej co nejdříve eliminovat. Obdobou něčeho, co by se dalo nazvat novodobým Kladivem na čarodejnice. Respektive Kladivem na internet! Ještě přesněji Bičem na internet! Ten termín jsem si nevymyslel já, moje je to Kladivo. A Bič? Ten je úřední!!! Jestli dobře chápu článek, který nedávno vyšel na Aktuálně.cz- A protože jde o těžce provládní hlásnou troubu, vsadil bych na to, že vědí co píší.

Ale abych dlouho nechodil kolem, nikoliv horké kaše, ale těžce zapáchajícího vládněaktuálního zvratku, dáme si pár autentických ochutnávek z toho s čím Aktualně.cz vyrazilo v článku:

Bič na ruskou propagandu. Vnitro má plán na blokování webů ohrožujících Česko

Aktuálně.cz získalo návrh zákona, kterým by české úřady dostaly pravomoc odstavit do několika hodin weby šířící proruské lži. Vnitro nechce blokovat dezinformace, ale obsah ohrožující bezpečnost či demokratické základy Česka. Zvrácení rozhodnutí a odškodnění by provozovatelé webů mohli vymáhat soudně. Právě propagandou se podle tajných služeb ruský prezident Vladimir Putin pokouší rozvrátit Západ.

Od chvíle, kdy vojska Vladimira Putina koncem února zaútočila na Ukrajinu, ospravedlňuje jejich činy ruská propaganda. Lži, které šíří, přebírá v Česku síť webů zaměřených na domácí publikum. Hned na začátku invaze proto vojenské zpravodajství požádalo o blokování stránek podílejících se na „hybridním působení ve prospěch agresivních kroků Ruské federace“. I dnes tajné služby varují, že se Rusové snaží lživou propagandou rozvrátit Západ, a tím i pomoc napadené Ukrajině.

Blokování bylo tehdy dočasné a vláda slíbila pro podobné případy zvláštní zákon. Aktuálně.cz nyní získalo jeho pracovní verzi připravenou ministerstvem vnitra.

Úřadům dá zákon možnost do několika hodin zablokovat přístup k internetovému obsahu způsobilému „ohrozit svrchovanost, územní celistvost, demokratické základy země, nebo značnou měrou ohrozit vnitřní pořádek a bezpečnost České republiky“, stojí v návrhu. Pokud projde, má být doplňkem dalších opatření proti šíření dezinformací, která ministři připravují.

„Právo menšiny na vyjádření politického postoje nesmí být zaměňováno za právo libovolnými prostředky hlásat zlo,“ uvádí návrh. „Garance základních práv (…) nelze zaměňovat za slabost demokracie či její neschopnost obrany,“ dodává.

Ministerstvo se v návrhu odvolává na zásadu bránící se demokracie, použitou v několika verdiktech českých soudů. Zároveň ale uvádí, že se nesnaží učinit lži automaticky protiprávními, pokud tak nestanovují jiné zákony, například ty proti šíření poplašných zpráv.

Terčem propaganda sankcionovaného Ruska

Právo na svobodu projevu by mohl stát omezit zejména tehdy, kdy lži vytváří či šíří původce, na kterého se vztahují mezinárodní sankce. To je případ nynějšího Ruska. Sankce jsou sice obvykle ekonomické, mohou ale posloužit jako vodítko pro další opatření.

Chystaný zákon pamatuje i na případy, kdy nebezpečnou propagandu opakuje někdo jiný, kdo s nepřátelským režimem není přímo spojený. Například s cílem vydělat.

Navrhovatelé přitom zdůrazňují, že nechtějí postihovat samotné šíření dezinformací těmito subjekty. Připouštějí, že dezinformace je obtížné definovat.

„Ani důraz na nepravdivost není spolehlivým vodítkem, protože ‚správná‘ dezinformace obsahuje větší či menší díl pravdy, případně je primární informace demagogicky dezinterpretována nebo se výběrově informuje pouze o některých skutečnostech,“ uvádí vnitro. Ne každá lež navíc ohrožuje národní bezpečnost, zdůrazňují navrhovatelé a za příklad dávají tvrzení o placaté zemi, které šíří i prominentní čeští dezinformátoři.

Omezit zákonem šíření informací – a tedy zasáhnout do svobody projevu – je možné i podle Listiny základních práv a svobod. Ta podobné opatření připouští ve chvíli, kdy je nezbytné „pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti“. I tím ministerstvo vnitra návrh zákona podkládá.

Stopka i do hodiny

Pokud úřady zjistí, že web ohrožuje bezpečnost či demokracii v Česku, bude moci nařídit jeho zablokování i do 12 hodin. V případě, že byl kvůli lžím blokovaný už dříve, dokonce do hodiny. Vyhovět by měli poskytovatelé internetu i ti, kdo obsah hostí. Paragrafy se vztahují i na sociální sítě, prostřednictvím kterých šíří proruský obsah mnozí dezinformátoři, jejichž činnost Aktuálně.cz v posledním roce rozkrylo.

Únorové blokování 22 webů poskytovateli internetového připojení mohli jejich zákazníci obejít změnou nastavení počítačů. Správce české národní domény CZ také weby znefunkčnil tím, že odstavil jejich internetovou adresu. To zase někteří provozovatelé obešli přestěhováním například na doménu COM.

Šest paragrafů, které navrhovaný zákon tvoří, zatím nevymezuje konkrétní metody. Počítá s tím, že je úřady stanoví „na míru“ v každém konkrétním rozhodnutí.

Ve většině případů nebudou úřady žádat vymazání obsahu či zrušení domény, ale nařídí omezení přístupu k danému webu. Podle navrhovatelů zákona je takové řešení dostatečně efektivní proti manipulaci veřejnosti nebezpečnou propagandou. „Nedojde tím zároveň k absolutnímu popření daného práva vytvářet informace a šířit je, pouze je omezen dosah, na který nárok není,“ uvedlo ministerstvo.

Návrh počítá s tím, že o blokování bude rozhodovat ministerstvo vnitra. Jeho legislativci ale zároveň uvádějí, že to nepovažují za nejlepší řešení. Podle nich by bylo ideální svěřit pravomoc nezávislému orgánu. Do budoucna se proto takovému řešení nebrání.

Obrana bude možná u soudu

Za nedodržení nařízení bude moci vnitro ukládat pokuty až 100 tisíc korun. V případě potřeby i opakovaně. Problém může nastat s nadnárodními sítěmi, například s Facebookem, který má evropské sídlo v Irsku. „Jednalo by se o uznání rozhodnutí vydaného správním úřadem, nebo ve správním soudnictví. Bohužel zatím nemáme nástroj pro uznávání takového rozhodnutí v Irsku,“ řekl Aktuálně.cz advokát Jiří Kučera.

Návrh zákona mluví také o tom, že proti rozhodnutí se budou moci postižení provozovatelé webů bránit soudně. A požadovat tam odškodné. Stejně jako internetoví poskytovatelé, kterým stát nařídí blokování uskutečnit.

Samo ministerstvo uvádí, že návrh ještě není definitivní. V tuto chvíli je ve fázi politických konzultací a na připomínky teprve čeká. „Podoba se tak v budoucnu může výrazně změnit,“ uvedlo ministerstvo vnitra. Kdy by mohl zákon začít platit, tak prozatím není jasné.

Kritéria pro zablokování lživých webů

Aby mohly úřady blokovat webové stránky, musí podle chystaného zákona nejprve posoudit jejich obsah. Zablokovat mohou ty, které šíří obsah „způsobilý ohrozit svrchovanost, územní celistvost, demokratické základy země nebo značnou měrou ohrozit vnitřní pořádek a bezpečnost České republiky“.
Zároveň návrh k blokování doporučuje obsah vytvářený a šířený subjekty, na které se vztahují mezinárodní sankce. Nebo lži, které se s takovým obsahem v podstatné míře shodují. Postižena by tak byla například Ruskem placená propagandistická média či weby jednotlivců, kteří propagandu opakují.
Opatření by bylo možné uplatnit proti webům, které tak činí ve velkém rozsahu, tedy mají minimálně 10 tisíc uživatelů měsíčně. A také těm, u nichž je šíření škodlivých lží podstatným účelem. Zákon se tak nedotkne bulváru, který náhodně zveřejňuje neověřené zprávy. Méně navštěvovaného webu, od nějž lži přebírají větší hráči, se ale týkat bude.
Výjimku ze zákona mají ti, kteří by chtěli lživý obsah návštěvníkům webů zprostředkovat ze vzdělávacích, žurnalistických, uměleckých nebo výzkumných účelů.
Nemám slov!!! Bylo 33. výročí Listopadu! Kristova léta tzv. demokracie po česku. Marně si lámu hlavu nad tím, proč jsem byl tehdy na náměstí Republiky v Plzni, v Komorním divadle, proč jsem se angažoval v podnikovém Občanském fóru… Viděno prizmatem tohoto připravovaného zákona dnes, dávalo větší smysl být členem Lidových milicí. Chtěli jsme demokracii a svobodu.. Už nikdy žádnou cenzůru. A co tu máme místo nich? Demokratůra je správný a vše vystihující termín!
Termínový paskvil složený ze slov demokracie a diktatura!!!
Diktatura je něco jako rakovina! Jakmile se uchytí, metastázuje. Mocní a je jedno co hlásali nebo hlásají, než se proderou k moci, uvažují a jednají vždy jedním jediným způsobem – zacementovat se v mocenských pozicích navždy. A tím více, čím jsou neschopnější a drzejší! A ono jim to zpravidla vychází, protože obyvatelstvo si nechce pálit prsty dokud s pozvolným zaváděním demokratury lze ještě něco dělat!!! Obyvatelstvo to nezajímá. To až když dostane nějakou hodně velkou ránu přímo mezi oči, tak se pořádně probudí! Většinou pozdě…
Když 25.února 2022 vláda naprosto svévolně a bez sebemenší opory v zákoně, tedy NEZAKONNĚ (!!!) nechala postupně zablokovat celkem 22 opozičních webů a ostříž Igor Stříž začal hrozit až 3 roky vězení každému, kdo by se veřejně pustil do názorového střetu s oficiální vládní propagandou. Velmi dobře si to tenkrát pamatuji. Jak by ne Kosa okamžitě reagovala:
Superflash -konec svobody slova, vláda blokuje dezinformační weby! DOPLNĚNO!
Superflash – Přituhuje! ZA UKRAJINU AŽ 3 roky natvrdo!
Připravte lampy pro Čecha bude tma! A 74. výročí…
Podobně to pojalo několik dalších malých webů. Řada dalších radši preventivně ukončila činnost. A to bylo všechno. Mainstream tleskal!!!

Nyní stejná vláda, která jednala naprosto nezákonně a byla si toho vědoma, připravuje tzv. zákon, který by jí pro příště dovolil kohokoliv, kdo se jí nebude líbit – vypnout! A to dokonce do 1 hodiny!!! No vlastně, ono je to tak, že do 1 hodiny tehdy, když už je to tzv. opakované vypnutí. Nic není snazšího.

Nejsem právník, ale právnické češtině jsem se nikdy nevyhýbal. Zodpovědně tvrdím, že jsem dosud neviděl zákon nebo jeho návrh, který by byl tak gumový a snadno ohnutelný držiteli moci, jako je Kladivo, omlouváme se, Bič na internet!!! Včetně zákonů bolševika.

O tom, že něco je lživá propaganda rozhoduje, samozřejmě, dle svého uvážení vláda! Nějaké přivolení soudu, jako třeba v případě odposlechů kriminálních živlů- netřeba!!! Prostě nějaký takový Fiala, Rakušan, Černochová nebo Lipavský se ráno špatně probudí, pustí internet a cosi se jim znelíbí a šmytec! Obrana není.

Tedy je… Ale jaká… Prý se postižení budou moci soudit! A případě žádat dokonce i náhradu za utrpěné škody!!! Představte si tu velkorysost! Bude možné jít k soudu…

Jenže tohle je evidentně Obludáriu, co se ohání demokracií ve všech možných pádech a souvislostech úplně fuk!

Je jim jedno, jestli prohrají a budou eventuálně platit odškodné z NAŠICH vlastních peněz. Ne jejich. Kdyby tam byl paragraf, říkající, že případné důsledky prohraných sporů ponese konkrétní navrhovatel toho zhovadilého opatření osobně, to by byla jiná písnička! Ale to tam určitě nikdy nedají!

V téhle formě je to pro ně ideální. Mezi těmi weby odpojenými už skoro před 3/4 rokem je několik, které už dávno na protizákonný akt podali žalobu k soudu. A dodnes -NIC!!! Ani v jednom případě, pokud vím, nezačal proces! Natož aby padl rozsudek a dokonce v druhé instanci!!! Přesně takhle to Fiala a jeho Obludárium vymysleli – my vás zakážeme, my držíme soudy pod palcem, my si vás povodíme, my určíme, kdy to soudy začnou soudit, no až PŘIPADNĚ budeme odsouzeni, tak co? Koho to bude ještě zajímat??? A takhle dáme naprostý náhubek všem, kteří se proti nám vymezí!!! Jen se suďte blbečci! My tady šéfujeme!!!

My uznáváme, že máte právo zaručené ústavou na vlastní názor, ale )ústava nic nehovoří o internetu vašem právu jej svobodně používat! My nebudeme ani vyhledávat nějaké lži, proč také?? Proč něco dokazovat, když si to napíšeme tak, aby záleželo jen na našem názoru! My prostě si ten husákovský klid na práci zajistíme tak, že by i Husák s Biľakem čuměli jak tele na nová vrata!

Schválně jsem si zkoušel na internetu vyhledat starý komunistický zákon o Podvracení republiky. Našel jsem jen stručné heslo na Wikině:

§ 98 trestního zákona. Podle tohoto paragrafu měl být potrestán ten kdo „z nepřátelství k socialistickému společenskému a státnímu zřízení republiky provádí podvratnou činnost proti jejímu společenskému a státnímu zřízení, proti její územní celistvosti, obranyschopnosti nebo samostatnosti anebo proti jejím mezinárodním zájmům“.

Bylo to jedno z ustanovení zákona, jehož pomocí docházelo k porušování lidských práv. Takto kvalifikována mohla být např. nezákonná výroba a šíření materiálů, které byly podle státní moci nepřátelské k socialistickému zřízení, nebo jakákoli jiná politická nebo veřejná aktivita.

Může mi někdo vysvětlit nějaký podstatný rozdíl proti Biči na internet??? Tedy kromě toho, že tenkrát zavírali lidi, dneska se plánuje -ZATÍM- jen zavírání webů. Ale jestli jim tohle projde, pak to arestování nositelů nevhodných názorů bude brzy následovat. Nebo jejich ekonomická likvidace. Ono to nakonec vyjde nastejno!

A ještě drobnost – vlivové weby, které mají být zbičované, protože mají vliv na větší skupinu obyvatelstva, jsou definovány tím, že je navštěvuje 10 000 a více osob MĚSÍČNĚ!!! Nazdar hodiny!

Já Kosu považuji za naprosto nevýznamný mikroweb s nulovým dosahem a vlivem. Ale 10 000 ojedinělých IP měsíčně? To už bych nejspíš zřejmě dávno a dávno přestal psát, protože bych fakticky psal sám pro sebe do šuplíku…. A takhle ta neschopná, ale všehoschopná vládní galerie definuje vlivové medium, které ohrožuje stát!!! Že jiná sdělovadla, s dosahem denně na miliony lidí také vysloveně lžou nebo v lepším případě sdělují polopravdy nebo informace vytržené z kontextu? Kdo lže pro nás, brání demokracii!!! Tu naši samozřejmě! Kdo napíše nepříjemnou pravdu, ten jí podvrací. Jednoduchá rovnice!

Mají to fakt vymyšlené!!! Zatočí s námi jedna báseň. Aniž by si uvědomili, že s čím kdo zachází, tím také schází!!! A pokud tohle zavedou, pak doufám, že přijde den, kdy tenhle hnus, pardon BIČ, použije někdo proti nim!!! Jestli se toho dožiji, pak budu nadšeně tleskat!!! NEHNU MALÍKEM, ABYCH SE PROTI JEJICH TRESTÁNÍ SEBEMÉNĚ VYMEZIL.

Mimochodem, oni říkají že potřebují nástroj na ochranu naší demokratury, omlouvám se – demokracie. A když demokracie, tak nikoliv naší, nýbrž jejich. Nechápu proč. Když Trestní zákoník disponuje § 310 zákona 40/2009 Sb:

Cituji:

§ 310 Rozvracení republiky
(1) Kdo v úmyslu rozvrátit ústavní zřízení, územní celistvost nebo obranyschopnost České republiky anebo zničit její samostatnost se účastní násilných akcí proti České republice nebo jejím orgánům, bude potrestán odnětím svobody na osm až dvanáct let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku.

(2) Odnětím svobody na dvanáct až dvacet let, popřípadě vedle tohoto trestu též propadnutím majetku, nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,

b) způsobí-li takovým činem těžkou újmu na zdraví nejméně dvou osob nebo smrt,

c) způsobí-li takovým činem škodu velkého rozsahu,

d) způsobí-li takovým činem závažné ohrožení mezinárodního postavení České republiky, nebo

e) spáchá-li takový čin za stavu ohrožení státu nebo za válečného stavu.

(3) Příprava je trestná.

Nechápu, proč tenhle paragraf nestačí. Za mne řeší opravdové, nikoliv fiktivní, ohrožení státu. Vlastně – chápu:

-§310 vyžaduje před soudem DOKÁZAT tu zlovolnou činnost! DOKÁZAT je klíčové slovo.

-neumožňuje nikoho preventivně, BEZ SOUDU někoho umlčet a zbavit jej občanských práv. Mezi kterými právo na svůj názor a jeho veřejné šíření bezesporu patří

-§310 kryje útoky proti státu. Ale nikoliv reakce občanů krajně znepokojených ignorantsvím, neumětelstvím, drzostí, hloupostí, zaprodaností momentálních mocných.

Kvůli tomu nevyhovuje!!!

A na závěr ještě něco!

Absolvovali jsme několik bouřlivých demonstrací proti vládě. Přijdou další. K tomu prezidentská kampaň. Kde se různí slibovači předhánějí a budou předhánět ve slibech, co pro nás všechny zařídí a před čím nás ochrání.

Publikováno 16 října, 2022 | Autor: vlkp

error: Obsah je chráněný!