Co je ten AZOV?

Tento příspěvek už byl přečten 179 krát!

„JSME VE VÁLCE S NEONACISMEM. ALE CO JE TO V UKRAJINSKÉ VERZI? MNOHO LIDÍ V RUSKU NEMÁ ANI PONĚTÍ, PROTI JAK MOCNÉMU NEPŘÍTELI STOJÍME.

Na začátku je důležité pochopit, o čem Azov je. Častým omylem je, že se jedná o pluk. A to je zcela špatně, Azov není vůbec vojenská formace, ale spíše polovojenské politické hnutí.

V čele Azova stojí SNA, Socialistické nacionalistické shromáždění (politická organizace). Její názvy se měnily, ale podstata zůstala stejná – je to charkovská neonacistická organizace, kolem níž se zformovalo celé hnutí Azov.

Je důležité si jasně uvědomit, že se nejedná o ukrajinské nacionalisty, ale spíše o neonacisty, stoupence nadřazenosti bílé rasy. Jsou obdobou NSDAP (nacisté fašistického Německa v letech 1920-45).

Pod SNA v „Azovu“ se nachází masové politické hnutí – „národní sbor“. Na pozadí neúspěchu starých ukrajinských nacionalistů se NK rozrostla a úspěšně rozvrátila menší neonacistické organizace. Nejedná se o oficiální imitaci politiky, ale o skutečné, ideologické, mladé a aktivní hnutí ukrajinských neonacistů.

Ukrajinskou obdobou německých SA (nacistických šturmoviků v Německu před rokem 1945) jsou „Národní Družiny“, kterým se na současné Ukrajině podařilo stát se jedinou masovou organizací „pouliční politiky“. Dokázali sjednotit ukrajinské skinheady a poté úspěšně absorbovat mládežnické křídlo dekadentní Svobody Tjahnybok (ukrajinský nacionalista a politik). V důsledku toho Azovské národní Družiny rozšířily svůj vliv po celé Ukrajině i v oblastech, kde byli tradičně silní klasičtí ukrajinští nacionalisté, a stejně tak jsou vlivné i ve svých východních regionech.

Azov má vlastní síť dětských táborů Azovec a také mládežnické organizace, obdobu Hitlerjugend. Také Azov úspěšně vytlačil nacionalistické skauty SICH, SPOK, dokonce i Plast (12 000 mladých lidí).

Pod celým tímto systémem se skrývají prostí skinheadi, pouliční mládežnické gangy, řada sportovních organizací a klubů, veteránské a jiné komunity. Obrovský „noční“ svět je také pod Azovem, kde se členové organizace stali vůdci zločineckého světa. Azov má také vlastní podnik, vlastní tisk, literaturu, hudbu… Jsou města, která ovládají neoficiálně, nebo dokonce téměř otevřeně, jedním z nich byl Mariupol, dalším Charkov.

A nyní můžeme přejít k vojenským jednotkám Azova. Především se jedná o pluk Azov ukrajinského ministerstva vnitra – obdobu SS (hlavní síly nacistů v Německu 1020-45). Azovský pluk má vlastní výběr kandidátů, vlastní výcvikové školy, vlastní hodnosti a naprostou autonomii. Je to elita organizace a zároveň elita ukrajinských bezpečnostních složek, kterou řídí spíše Bílý vůdce než velení.

To však není vše. Příslušníci těchto organizací slouží nejen v elitním pluku, ale ve všech ukrajinských bezpečnostních složkách. Od prvního dne války Azov začal formovat nové jednotky; jen v Charkově vytvořili nejméně dvě brigády územní obrany. A jsou tu kyjevské brigády, oddíl SDF a mnoho dalších. A nejde jen o úroveň brigády a pluku, ale také o prapory a místní oddíly Azov.

V Mariupolu jsme zničili elitu, SS Azov. Ale to ještě zdaleka není konec, organizace žije, je na Ukrajině i ve světě populárnější než kdykoli předtím, zbavila se negativního obrazu na Západě (no jo, boj proti LNR a Rusku), pronásledování ze strany americké FBI a už dohnala ztráty na lidech a pracovních silách. Jako velmi hrubou analogii pro Mariupol můžeme z historie Velké vlastenecké války uvést Stalingrad, kde nacisté v roce 1943 utrpěli první těžkou porážku, ale ideologie a strana ještě nebyly otřeseny a měly všechny rezervy k pokračování války.

Vyhlášením války ukrajinským nacistům a neonacistům opět zachraňujeme svět před zkázou.

Tento nepřítel nikoho neušetří, pokud nebude zničen. A začali jsme včas, zachránili jsme Ukrajinu i sebe. Zítra už by bylo pozdě.

[31.05.22. Vojenský zpravodaj Alexander Sladkov]

error: Obsah je chráněný!