Hledejme vzory v minulosti

Tento příspěvek už byl přečten 153 krát!

V dnešní době se hledají vzory lidí, kteří nějakým způsobem ovlivnili myšlení lidí. I v naší historii máme spousty vzorů, lidí, kteří dokázali ovlivnit myšlení a hlavně dát impuls, jiskru k nějaké obrobě lidí, k jejich procitnutí. Jsou to symboly svobody! Tito lidé vždy bojovali za SVOBODU a bojovali proti bezpráví a proti zlu. Můžeme polemizovat, jakými prostředky… Ale způsob boje je vždy jen prostředkem a v dané chvíli a době třeba jediným, následek měl za účel demonstrovat onen boj za svobodu. V době zla a temna je každý prostředek, který vede k cíli, legitimní a oprávněný!

Nebudu podrobně vypisovat či rozebírat jednotlivé osobnosti, které bojovaly za naši svobodu. Jen vzpomeňme na Mistra Jana Husa, vojevůdce Jana Žižku, brigádního generála Václava Morávka z odbojové skupiny „Tři králové“ (Morávek, Balabán, Mašín) a třeba skupinu Bratři Mašínové (Ctirad a Josef Mašínové, Milan Paumer, Václav Švéda a Zbyněk Janata). Tihle lidé bojovali proti bezpráví: církevnímu, nacistickému a komunistickému.

Ano, prolilo se mnoho krve, ale to „bohužel“ k boji patří. Prolité krve se bojí všechny diktatury, protože i to málo, co dokázali vykonat tito odbojáři, se usadilo v myslích lidí. A začali o tom přemýšlet a jak jistě víte, přemýšlení je pro jakoukoliv diktaturu nepřijatelné – chtějí nemyslící jedince i masy.

Hledám touto cestou svobodné jedince, kteří se budou aktivně účastnit odboje proti současné fašistické diktatuře. Pojďme jim pořádně zavařit! Vezmeme si příklad ze skupiny Tří králů a  bratří Mašínů! Půjdeme bojovat za naši svobodu!

Zde jsou adresy „ZRÁDCŮ“:

error: Obsah je chráněný!