Jak astrounauti NASA chodili po Měsíci

Tento příspěvek už byl přečten 2694 krát!

Ke Dni kosmonautiky 12. dubna

V předvečer Dne kosmonautiky západní vědci znovu upozorňují na skutečnost, že NASA ( Národní úřad pro letectví a vesmír – americký Národní úřad pro letectví a vesmír) přiznala, že americká přistání na Měsíci byla zfalšována .

Úřad, unavený četnými žádostmi o analýzu „původních záznamů o přistání na Měsíci“, musel prohlásit, že byly… ztraceny . Představitelé NASA vysvětlili, že personál se podle nich často měnil, mladí a nezkušení zaměstnanci si omylem spletli štítky na krabicích (700 krabic!).

Poté se karta obrátila a prohlásili, že tyto „originální nahrávky“ již nejsou k dispozici kvůli škrtům v rozpočtu. A Američané se zatím nemohou vrátit na Měsíc, protože…ztratila se i technologie…

 

Západní vědci píší : „Ani jeden člověk se nikdy nedostal nad 1600 kilometrů nad mořem. Až na to, když jsme „jeli na Měsíc“, který je údajně 380 000 kilometrů daleko, že? A hádejte co, údajně jsme to udělali v roce 1969, kdy počítač s výpočetním výkonem grafického kalkulátoru měl velikost domu. Ještě jsme neměli technologii pro mikrovlny a videorekordéry ve veřejné doméně, ale letěli jsme na Měsíc. OK. Rychle vpřed do dneška, o více než 50 let později, kdy má iPhone-12 větší výpočetní výkon než všechny počítače na Zemi v roce 1969 dohromady. A nyní NASA říká, že se nemůžeme vrátit na Měsíc, protože jsme „ztratili technologii“.

Aby se negativní efekt takových přiznání trochu rozjasnil, NASA koncem března opět začala otálet s „lunárním tématem“. Podle zpráv z médií už v letošním roce hodlá Nokia rozmístit svou mobilní síť 4G (LTE) na Měsíci – pro použití pro misi Artemis-1 („Artemis-1“) NASA, jejímž účelem je „zavést přítomnost člověka na Měsíci.“

Skutečným cílem je samozřejmě něco jiného. Jednak v samotné PR společnosti Nokia, která je po kolapsu na trhu mobilních komunikací připravena vrhnout se do jakýchkoliv dobrodružství a nyní se staví do pozice výrobce telekomunikačních zařízení a nadnárodní IT společnosti . Za druhé, toto je nové kolo „vymývání mozků“ Američanů [a] v lunárním prostoru.

Faktem je, že Spojené státy stále nemají supertěžké nosné rakety schopné dopravit lidskou výpravu na Měsíc, bez nichž žádná expedice v zásadě nemůže existovat. Falcon Heavy zatím nemůže letět na Měsíc ani teoreticky, protože NASA od používání této rakety upustila.

Mise Artemis-1 s cílem vrátit Američany na Měsíc „v několika fázích“ do roku 2024 byla oznámena USA asi před pěti lety. Podle mise NASA Constellation („ Constellation “) přijaté federální vládou a Kongresem v roce 2005 mělo přistání Američanů na družici Země proběhnout již v roce 2018 (samotný program poté, co vypil rozpočet, proběhl v tichosti pokryto v roce 2011). Dnes na to samozřejmě všichni, včetně NASA, zapomněli.

Několik jasných příkladů toho, jak nadpozemská PR -fyzika NASA funguje proti pozemské logice.

 

Předpokládá se, že přistání Neila Armstronga na Měsíci zdokumentovalo vše, až po rozměry schodů a vzdálenosti mezi příčkami. Když známe délku žebříku, získáme skutečné pravítko, pomocí kterého můžeme určit výšku astronauta. Podle NASA bylo mezi příčkami 9 palců, tedy 22,86 cm. Dvě rozpětí – asi 45,5 cm. Nyní můžeme snadno spočítat výšku „měsíčního astronauta“ – 140 cm. To je jen Armstrongova výška 180 cm.

 

Slavná fotografie otisku Armstrongovy boty na měsíčním povrchu a jeho bot/skafandru v Národním muzeu letectví a kosmonautiky Smithsonian University.

 

Více o fotografii údajné měsíční stopy N. Armstronga. Předpokládá se, že ji zanechal muž vážící 77 kg. Když k tomu připočteme hmotnost balíku A7L suit, life support system pack, který podle různých zdrojů vážil od 48 do 54 kg, dostaneme celkovou hmotnost 120-131 kg. Gravitace Měsíce je 6x menší než na Zemi, což znamená, že hmotnost astronauta ve výstroji bude jen asi 20 kg.

Měsíční půda, ve které byl tento otisk údajně vytvořen, se skládá z regolitu : “ Nevrstevná, sypká, nerovnoměrně zrnitá trosko-prachová vrstva, dosahující tloušťky několika desítek metrů. Skládá se z úlomků vyvřelých hornin, minerálů, sklo, meteority a brekcie rázově výbušného původu, tmelené sklo .“ Zvědavý badatel provedl doma pokus na podobné půdě a její hmotnost více než 90 kg zanechala otisk pouhých několika mm. Abyste botou zatlačili pár centimetrů regolitu, musíte být slon nebo stát ve vrstvě nějakého polotekutého roztoku. Jen v regolitu není voda…

 

A zde je fragment samotné měsíční půdy, který z oblohy přinesli astronauti Apolla 11 a předložili ho předsedovi vlády Holandska. V důsledku toho se ukázalo, že je … kusem zkamenělého dřeva. O skandálu oficiálně informovalo BBC News v roce 2009: “ Odborníci pochybovali o pravosti kamene již v roce 2006 a analýza podezření potvrdila. Americká vláda zatím situaci nekomentovala .“

 

Předpokládá se, že celkem americké Apollo přivezlo 382 kilogramů půdy na 6 misí a 3 sovětské mise pouze … 324 gramů! Američané slíbili, že svou měsíční půdu rozdají po celém světě. Pak ale řekli, že to bude uloženo ve speciálních kontejnerech, dokud se neobjeví „přesnější nástroje pro analýzu“. Poté byly vzorky přesto sdíleny: Rusové dostali 2 g a Číňané 1 g. Na chvíli a s podmínkou povinného vrácení bez ztráty hmotnosti vzorku. Obecně se podívejte, studujte, ale nemůžete se dotknout. Čína mezitím nasadila svůj lunární program a dodala vzorky půdy. Pravda, Číňané si nyní stěžují na „bezprecedentní tlak ze strany NASA s požadavky „urychleně poskytnout vzorky půdy jako součást mezinárodní vědecké výměny“. Už Američané studovali svých 382 kg?

Podle oficiální verze provedli američtí astronauti v letech 1969 až 1972 6 přistání na Měsíci, o měsíčních roverech nemluvě. Když čínský lunární rover Yutu-2 přistál na Měsíci , odborníci z ČLR čelili jistým problémům. Nejmodernější technologie musela být kvůli poklesům teplot o 300° uvedena do režimu spánku, protože to prostě nevydrží. V souvislosti s tímto objevem položili čínští vědci Američanům nepříjemnou otázku: i naše železná technika trpí teplotami, nesdílejte tajemství, jak tam vaši astronauti přežili?

Také zajímavé: co si NASA myslela, když vypouštěla ​​astronauty v oblecích bez radiačního stínění skrz Van Allenův pás ? Opravdu 6 letů / přistání na Měsíci, díky kterým se po něm údajně léta potuloval dav 12 lidí, neumožnilo NASA pochopit, co se s radiací děje?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neil Armstrong údajně v roce 1969 vstoupil na Měsíc ve svém slavném superobleku. Který podle oficiální verze chráněný před radiací měl přísun vzduchu, nepřehříval se, nepřechladil. V roce 1982 však astronauti NASA začali testovat oblek pro cestu na povrch Měsíce od společnosti Gruman. Zdálo by se, že když máte super oblek, proč znovu vymýšlet kolo?

21. století Spojené státy přiznaly, že nemají skafandry, technologie se ztratily, kopie byly jedinečné …. Oblek z roku 1982 neměl vlastní systém podpory života, přijímal energii a dýchal vzduch z přistávacího modulu (čti: potřebujete hadici). Otázky vyvolává i vzhled. Po moderním a ovladatelném obleku se proměna astronauta v Gromozeku ze sci-fi knih Kira Bulycheva, nemotorného a postrádajícího nezávislý systém podpory života, zdá jako degradace.   

V popisu přistání zmiňuje posádka Apolla 15 vtipnou anekdotu: “ Po sundání skafandrů astronauti zjistili, že mikrobiologický filtr na nádrži s pitnou vodou vytekl a na podlahu vyteklo 10 litrů vody. Filtr byl odstraněn, otvor byl utěsněn. “ Tedy zatímco astronauti NASA chodili po Měsíci, v lunárním modulu tekla voda skoro ve vedrech. Když se přitom astronauti vydali na povrch Měsíce, nechali poklop otevřený a všechen vzduch z kabiny utekl. Vrátili se, zavřeli poklop, utěsnili kabinu a naplnili ji dýchací směsí. Ale voda nemůže existovat ve vakuu. Buď se vaří a hned se odpaří, nebo se promění v led a také se odpaří. Poté, co astronauti šli 6 hodin na Měsíci, musela být nádrž na pitnou vodu prázdná. Nebo astronauti zapomněli na školní kurz fyziky a chování kapalin ve vakuu?

 

Západní karikatura o americkém lunárním podvodu

Je zajímavé, že poté, co americká vesmírná agentura ztratila originály „záznamu o přistání na Měsíci“, objevila také vědecká data o rychlosti usazování lunárního prachu , která byla rovněž ztracena (před 40 lety!) Ukázalo se, že měsíční prach se hromadí na površích 10krát rychleji, než se dříve myslelo. Zde stojí za to citovat přepis velitele Apolla 12 C. Conrada z webu NASA : „… zvedli jsme obrovské množství prachu, mnohem více, než jsem čekal. Vypadalo to mnohem hůř než ve filmech o přistání Nil. Měli jsme prach z 300 stop ( asi 90 metrů).). Látka vyletěla k obzoru… Plynové trysky zvednou prach, který se pak usadí na detailech konstrukce zařízení… Prach stoupá působením plynových trysek proudových motorů a ulpívá na konstrukčních prvcích kosmických lodí .

 

 

Odpočívá zde i fantastický film „Mlha“. A na fotkách „po přistání“ můžete vidět, „jak“ tento prach zastíní vše kolem a pak se přilepí na všechny struktury. Lunární moduly jsou lesklé jako zbrusu nová pánev a jsou stejně čisté. Tak kde je ten prach?

 

Na fotografii je Buzz Aldrin jedním z prvních amerických astronautů, kteří údajně vstoupili na Měsíc, jehož přistání bylo natočeno na video a na fotografii. O desítky let později, když letěl na Havaj, pořídil snímek pro památku, což mě znovu přimělo pochybovat o skutečném místě natáčení „přistání na Měsíci“. Pokud záběry nebyly zfalšované, pak má Buzz prostě výjimečný talent najít stejné „kopce“ na Zemi i na Měsíci…

error: Obsah je chráněný!