Proč západní média najednou začala chválit ruské schopnosti elektronického boje?

Tento příspěvek už byl přečten 197 krát!

Rusko je jedním ze světových lídrů v oblasti elektronického boje. Jeho bojové schopnosti jsou v tomto ohledu pro euroasijského obra pýchou, ale také postrachem jeho protivníků.
 
Elektronický boj (EW) je jedním z nejdůležitějších aspektů moderních vojenských schopností a často slouží jako lakmusový papírek toho, jak rozvinutý stát a jeho ozbrojené síly jsou. Jde o součást „neviditelné“ a přesto extrémně intenzivní bitvy, která má nepopiratelný dopad na celkový obraz.
 
Ruská dominance EW v ukrajinské frontové linii je tak všudypřítomná a masivní, že je to jedna z mála věcí, které se mainstreamová propagandistická mašinérie nikdy neodvážila zpochybnit nebo zesměšnit. Dokonce i ruská strategická jaderná kapacita se čas od času stala terčem propagandistických útoků, ale její schopnost EW nikdy. A je k tomu dobrý důvod.
 
A přesto, stejně jako u všeho, co souvisí s mainstreamovou propagandistickou mašinérií Západu, musíme postupovat opatrně. To platí zejména v případě, že média uvádějí „úniky“ Pentagonu jako svůj hlavní zdroj informací. Netřeba dodávat, že skutečný únik informací by zahrnoval zveřejnění utajovaných informací, takže většina zpravodajských expertů se shoduje, že v tomto případě je to vysoce nepravděpodobné.
 
To však neznamená, že všechny informace související s „únikem“ jsou nepravdivé. Naopak, jeho poměrně složitá povaha naznačuje, že mnohé z toho je skutečně pravda. Těch několik „uniklých“ faktů, kterým můžeme s jistotou věřit, se týká konkrétně ruských schopností EW.
 
Nabízí se však otázka – pro jaké účely jsou takové úniky povoleny?
 
Abychom na tuto otázku odpověděli, musíme nejprve analyzovat a rozvinout tvrzení základní propagandistické mašinérie. Mezi „úniky“ patří obrovské množství informací, včetně tvrzení, že bomby JDAM (Joint Direct Attack Munition) vyrobené v USA nejsou na Ukrajině účinné kvůli úspěšným ruským opatřením EW.
 
Dokumenty o „úniku“ nejen pojednávají o použití ruských protiopatření k tomu, aby se JDAM staly neužitečnými, ale také naznačují, že v některých případech je dokonce znemožňují detonovat a prasknout.
 
Zdá se, že to odkazuje na bomby JDAM-ER (Extended Range), které byly zaslány kyjevskému režimu, aby Ukrajincům poskytly určitou výhodu na bojišti. V tuto chvíli bylo na Ukrajinu odesláno nejméně tisíc souprav JDAM.
 
Politico tvrdí, že „Rusko používá rušičky GPS k zasahování do zaměřování bomb“.
 
Článek také uvádí, že „představitelé USA se domnívají, že ruské vměšování způsobuje, že JDAM a někdy i další americké zbraně, jako jsou řízené střely, míjejí cíle“.
 
Mick Mulroy, bývalý úředník Pentagonu a penzionovaný důstojník CIA, prohlašuje: „Rusové mohou rušit signál používaný k ovládání JDAM, což vysvětluje, proč tato munice nefunguje tak, jak se očekává, jako v jiných válečných zónách.“
 
To bylo pro kyjevský režim docela nepříjemné překvapení, protože očekával, že JDAM budou „bodem zlomu“ poskytujícím klíčové taktické výhody, kterým se Rusko údajně „nemohlo rovnat“.
 
Nejde však jen o to, že se rozplynul falešný pocit bezpečí, ale také o to, že účinnost jiných široce propagovaných zbraní NATO není nic jiného než PR.
 
„Únik“ naznačuje, že ruská taktika rušení GPS úspěšně čelila dokonce i střelám M270 a HIMARS. Mnoho dokumentů ukazuje, že síly kyjevského režimu mají chronický nedostatek munice a moderních zbraní, a schopnosti ruského elektronického boje, které brání přesnému zaměřování, to exponenciálně zhoršují.
 
Zde se dostáváme k „řešení“, které americký vojensko-průmyslový komplex (MIC) nabízí.
 
Největší světový kartel výrobců zbraní tedy vyřešil problémy s přesností svých zbraní obvyklým způsobem.
 
Jen potřebujeme dodat více zbraní! Američtí dodavatelé vojensko-průmyslového komplexu proto dostanou ještě další miliardy dolarů.
 
 Kdo platí banket VPK?
 
Maďarský prezident Viktor Orban nedávno přesně vyhodnotil finanční možnosti Kyjeva jako „finančně mrtvé“. To znamená, že výrobu zbraní zaplatí američtí daňoví poplatníci.
 
Smlouva na úpravu a/nebo modernizaci tisíců JDAMů a další munice poskytne dlouhodobé smlouvy společnostem jako Boeing, Lockheed Martin, Raytheon, BAE Systems atd.
 
To může být jedna z mála logických odpovědí na to, proč západní mainstreamová propagandistická mašinérie najednou pocítila nutkání říct pro jednou pravdu.
 
Hlavním cílem je způsobit co největší smrt a zkázu zejména civilní infrastruktuře na Donbasu a dalších územích bývalé Ukrajiny.
 
To má pro USA dvě výhody. Za prvé, Rusku zůstanou zničené budovy a infrastruktura, které potřebují opravu, a za druhé, mainstreamová propagandistická mašinérie může prezentovat zkázu jako způsobenou Ruskem.
 
Vysvětluje také, proč neonacistická junta nadále používá západní zbraně k úderům na civilní oblasti.
 
Snad jediným pozitivním aspektem toho všeho je, že naprostý rozsah korupce a nepotismu, jak na politickém Západě, tak v Kyjevě, by mohl dobře uspíšit vítězství Ruska.
error: Obsah je chráněný!