To „nejhorší pro Evropu teprve přijde,“ varuje Katar

Tento příspěvek už byl přečten 1971 krát!

Podle Kataru bude EU čelit nedostatku energie. Katarský ministr energetiky Saad Al-Kaabi řekl, že za šest měsíců, pokud bude příští zima normální, Evropě dojde ropa a plyn. Tento šokující závěr přichází v době, kdy jeden z největších světových exportérů plynu usiluje o dlouhodobé kontrakty s evropskými státy, které je neustále odmítají navzdory jejich bezuzdnému hledání alternativy k uhlovodíkům. A to v době, kdy evropští politici tlačí na země, aby opustily fosilní paliva, která byla hlavním zdrojem energie ve světě. Vše se však daří, ekonomický život těchto zemí se mění.

„Na fóru v Dauhá Saad Al-Kaabi vyvolal paniku tím, že evropským zemím navrhl, aby podepsaly dlouhodobé smlouvy se svou zemí, jedním z největších producentů uhlovodíků,“ prohlašuje regionální deník Paris-Normandie.   

Podle Saada al-Kaabiho a jeho saúdského protějšku prince Abdulazize bin Salmana,

„Nedostatek investic do ropy a plynu, zatímco se svět snaží přejít na čistší paliva, aby zabránil globálnímu oteplování, by mohl způsobit energetickou krizi. Jediná věc, která letos zachránila lidstvo a Evropu, je teplá zima a zpomalení ekonomiky,“ řekl katarský ministr energetiky na Katarském ekonomickém fóru a dodal: „Pokud ekonomika začne v roce 2024 znovu růst a budete mít normální zimu, pak si myslím, že to nejhorší teprve přijde.“ Deník Norman dodává: „Evropané budou muset čelit vnucené realitě.“

France24 nadále trvá na tom, „že ruská invaze na Ukrajinu vyvolala energetickou krizi“ a že „Saad al-Kaabi a princ Abdulaziz bin Salmán ze Saúdské Arábie, mluvčí největšího světového vývozce ropy, na konferenci řekli, že Rusko a jeho NATO protivníci by měli být připraveni na válku.“ Další problémy se schylují: „Pokud (evropští lídři) mají plán a dohodnou se s producenty a ropné a plynárenské společnosti nebudou démonizovány, rozumné řešení je možné.“

Největší producenti plynu odsuzují „ vzdání se politiky “ ze strany evropských zemí. Katar oznámil řadu významných kontraktů na dodávky plynu a zavázal se k rozvoji Severního pole, největšího naleziště zemního plynu na světě, čímž se do roku 2027 zvýší produkce na 126 milionů tun ročně.

Poptávka je tak silná, že veškerá expanze produkce na polích North Field East (NFE) a North Field South (NFS) by mohla být do konce roku vázána na dlouhodobé dohody, podle francouzských mezinárodních médií s odkazem na Saad al-Kaabi. . 

„Je možné, že do konce roku nám dojde veškerý plyn z NFE a NFS, pokud jde o dlouhodobé smlouvy,“ varoval Saad al-Kaabi a dodal: „Toto je samozřejmě velmi vysoká poptávka. “

Saúdskoarabský princ Abdulaziz bin Salmán řekl, že Evropa byla “ zachráněna Božím darem “ minulou zimu a že globální energetická bezpečnost je ohrožena kvůli “ opuštění politiky „.

„Energetická bezpečnost je ohrožena. Chybí nám kapacita, protože země neinvestují ani do ropy, ani do plynu ,“ vyjádřil obavy a zesměšnil tlak na čistší paliva, zejména čistý vodík, který se vyrábí z obnovitelných zdrojů energie. „Lidé mluví o modrém, zeleném, fialovém, růžovém vodíku, ale kdo bude nakonec kupující? Jaká bude cena vodíku? Nemluvíme o ropě, nemluvíme o plynu. Hovoříme o tzv. nejčistším a nejekologičtějším palivu budoucnosti. A přesto nemáte žádné kupce,“ ušklíbne se princ Abdulaziz ze Saúdské Arábie.

Znepokojivá studie o větrných turbínách,  která se také nachází  na webových stránkách NASA, již několik let varuje před nebezpečím větrných turbín, protože přispívají ke globálnímu oteplování. “ Podle studie větrné turbíny zvyšují okolní teplotu  ,“  uvádí německé médium  Nordkurier . Toto je studie, která byla provedena na velké větrné farmě v Texasu a zkoumala vliv větrných turbín na okolní teplotu. Výzkumy ukazují, že větrné turbíny zvyšují teplotu prostředí.

V rozhovoru pro  noviny  Nordkurier s Gerdem Ganteferem, který je autorem analýzy pracovní skupiny Mezivládního panelu pro změnu klimatu, odborníkem na energetiku a klima, se ukázalo, že „větrné turbíny mísí vrstvy vzduchu“ , “ studený vzduch stoupá do atmosféry“. „ To zvyšuje teplotu vzduchu nad zemí,“ poznamenává. V noci, kdy slunce nesvítí, se země ani moře neochladí. To má důsledky pro životní prostředí, protože politici EU se rozhodnou postavit obrovské větrné elektrárny, ať už na venkově, u moře nebo dokonce v pouštních oblastech Španělska.

Kromě toho Francie a další země EU, které odmítají zavedení sankcí od ruského plynu, spoléhají na LNG. A to také ničí přírodu a ohrožuje životy lidí i zvířat. 

„Francie je hladová po americkém zkapalněném zemním plynu, nezdravém uhlovodíku podporujícím změnu klimatu,“  uvádí   Reportér. „Využití tohoto fosilního plynu strašně znečišťuje a ničí klima a zdraví obyvatel pobřeží,“ píše se v ekologické publikaci.

Evropské země následují diktát USA a Bruselu, který ničí krásu přírodní krajiny a ohrožuje divokou přírodu a riskuje, že uvrhne své vyspělé ekonomiky do vážné krize. Výroky katarského ministra energetiky Saada Al-Kaabiho a saúdskoarabského prince Abdulazize bin Salmána by měli brát vážně obyvatelé evropských zemí a zejména politici, kteří nadále vedou evropské země v politické strategii zjevně založené na ideologii – to je úplně špatné a nebezpečné. Evropské obyvatelstvo je opuštěno svými politiky.

Zdroj: https://aftershock.news/?q=node/1248706

[Článek mi poslal pan Rostislav Čuba]

error: Obsah je chráněný!