Pracující chudoba

Tento příspěvek už byl přečten 45 krát!

Tak dál lidi kloňte hlavy a ohýbejte hřbety. Oni vás nakonec ještě přetáhnou holí, pak zvednou daně a vy nebudete mít ani na chleba s vodou. 

Pracující chudoba! To je výraz co? To když slyším z huby kdejakého politika, ekonoma tak se mi otvírá kudla v kapse. Tohle by v naší zemi vůbec nemělo existovat a je hanebné, že se u nás pracujícím lidem říká pracující chudoba. Ono je strašné vědomí, že někdo maká 8 hodin a je z něj chudák. Každý člověk, který si vydělává, by měl dostat tolik, aby nebyl chudákem. Jinak je to zneužití pracovní síly a měl by za to být kriminál.

Zdroj:  Zrovna jsem se zaposlouchala do Primy a najednou slyším, že pomoci se musí i střední třídě a pomoc nebude adresná. Linou se slova, jako že střední třída, když si vytápí třeba bazén tak má velkou spotřebu, takže pomoc státu bude vlastně maličká. Co to je 16 000,-Kč, že jo. To je nic. A dorazil to větou, že ta chudá část obyvatel, co šetří, nemá bazény dostane tu stejnou částku, takže vlastně to pocítí daleko víc. No to je mi logika, jak z kozí nohy kulomet. Pak Křeček mě pobavil, rozesmál a nasral. Prý těch miliardářů není moc. Takže milionáři to potřebují jako sůl a ta pracující chudoba co? Tohle mi hlava nebere a navíc dělají přesně to, co vyčítali Babišově vládě. Pokud vlastně pomohou, tak to bude plošně, protože neumí udělat systém, který by konečně dokázal pomoci chudým a vykašlat se na pracháče. Ti si umí pomoci sami a mají prostředky na zaplacení faktur, když si topí v bazénech. No to je takový bordel a pokud lidem nevadí, že z našich daní budou dotovat všechny a ne ty, co to nejvíc potřebují, tak fakt už nevím, co je jim otevře oči.

Nakonec zjistíte, že se lidem nepomůže se zálohami, ale pak by se jim pomohlo s vyúčtováním a tento rok to budou pitomé 2 000,-Kč. Hlavně připlatí těm prachatým na bazén. Jak říct vládě a jejich ekonomickým poradcům, že tahle pomoc je na hovno? Lidé mají problém zaplatit ty zatraceně vysoké zálohy a s tím jim prostě nepomůžou. Jak to mají lidi udělat, když jejich příjem nestačí pokrýt ani ty zálohy na elektřinu a plyn. Budou jim chodit upomínky, které jsou hezky vysoké, nakonec jim odstřihnou zdroj a oni budou čekat na pitomé vyúčtování, až jim tam stát vloží ten svůj dar-nedar a co dál? Bude to faktura kterou nedokážou zaplatit a budou si muset půjčit, nebo přijde exekutor a vyhodí je z domku, který propadne za pár kaček těm supům?

Taková je dnešní realita, takové je ekonomická zdatnost této vlády a vyhlídky jsou víc než mizerné. Peníze se cpou těm, co to nepotřebují a ti, co jsou totálně na dně jsou zase až někde na konci pořadí. Tak dál lidi kloňte hlavy a ohýbejte hřbety. Oni vás nakonec ještě přetáhnou holí, pak zvednou daně a vy nebudete mít ani na chleba s vodou.

[Autor: Míla, publikováno 3.8.2022 na webu Politikařina]